Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Kõik loomad on võrdsed, aga mõned loomad on võrdsemad kui teised! Orwelli „Loomade farmis” deklareerivad nõnda sead, kes teiste üle võimu haaravad, põrmustades nõnda kõik lootused demokraatiale. Sigade võim on nomenklatuuri ehk kitsa kliki võim, kes määrab, kuidas asjad käivad, kes elab ja kes sureb, ning nemad on alati kõikidest kõige võrdsemad.

Eelmises kolumnis kirjutasin, et Reformi ja Keski „korruptsioonikõnelused” viisid sisuliselt Kommunistliku partei taastekkimiseni Eestis. Nüüd tuleb õõvastusega tõdeda, et ka muud põhimõtted on KPlt üle võetud. Näiteks toosama „kõige võrdsema” põhimõte. Deklareerides, et president, valitsus ja kõik teised tähtsad tegelinskid peavad saama vaktsiini eelisjärjekorras, ei tähenda mitte midagi muud kui seda, et MÕNED INIMESED ON VÕRDSEMAD KUI TEISED. Orwelli sead oleksid uhked!

Kantsler Marika Priske ja Rakvere linnavalitsuse nomenklatuur on end juba eelisvaktsineerida lasknud ning küllap paljud tähtsamad, „lugupeetavamad” ninad veel. Nemad lihtsalt kaevas ajakirjandus välja, teistel „võrdsematel” õnnestus hoolsamini jälgi varjata.

Tegelikkus on ilmselt selline, et otsus „võrdsemad” eelisjärjekorras ära vaktsineerida on juba vastu võetud, võimalik, et isegi koalitsioonileppe lisaprotokolli kirja pandud, ning nüüd on seda lihtsalt vaja õigustama hakata, milleks on rahva ette rääkima kamandatud vaene Irja Lutsar, kes siis tänutäheks samuti eelisvaktsineeriti.

Meie uus valitsus on eliidi valitsus, mille eesmärk on panna riik tööle mitte rahva, vaid tollesama eliidi enda huvides. Et eliidil oleks tööd ning et kõik tema huvid oleksid kaitstud. Sealhulgas muidugi tervis. Seepärast Ratas ja Kallas tulistvalu Lutsarit kaitsma tormasidki – ka nemad kibelevad eelisvaktsiini järele või ongi juba eelisjärjekorras ära vaktsineeritud. Ma kahtlustan viimast. Nüüd on vaja ajakirjandusel kuidagi suu kinni panna. Et mis tuhnite siin? Lutsar, näe, ka kiidab „tippjuhtide” vaktsineerimisele takka!

Oh jumal küll, kui kaugele liigume veel Euroopa ideaalist? Säärane nomenklatuurikultus, et bossid kõigepealt, on omane Venemaale ja teistele totalitaarse võimuga suurriikidele. Euroopa tava on DEMOKRAATIA. Demokraatia, mis tähendab seda, et sead ei ole mitte kõikidest kõige võrdsemad, vaid ootavad kannatlikult oma järjekorda. Ega otsusta mitte kellegi elu ja surma üle, vaid teevad kõik endast oleneva selleks, et ellu jääks võimalikult palju inimesi. MITTE AINULT NEMAD ISE.

Eesti otsus eelisvaktsineerimise teed minna tähendab aga seda, et needsamad uue valitsuse SEAD on otsustanud, et vähemasti nemad ise ei sure. Teised? Ahh, mis meil neist! Meil on oma strateegia – testime nii vähe kui võimalik, ja kui väga s…ks läheb, siis vähemasti MEIE oleme vaktsineeritud!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised