Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tabasin end täna uudiseid vaadates õõvastavalt mõttelt – Eestis on taas, pärast kolmekümneaastast pausi saamas võimule kommunistlik partei. Teile, kes olete selle ajaloolise monstrumi juba ära unustanud – partei, mis tahtis kõike kontrollida ning kus nomenklatuurne eliit rikastus tavaliste tööliste arvelt, sisendades neile, et see kõik on nende enda huvides.

Vaadates Kaja Kallast ja Mailis Repsi kõrvuti seismas, on juba esimese pilguga selge, kumb partner on võimsam ning tugevam. Ilma kahtluseta korruptsioonisüüdistuse all olev Reps. Seda on näha juba tema ülbest naeratusest. Keskerakonna puhul oli see taotluslik – saata kõnelustele just nimelt Reps, et ta puhta Kallase kõrval seistes samuti puhtaks saaks. Ehk siis Lavly Perlingul on õigus – Reformierakond normaliseerib Keskerakonnaga valitsust moodustades korruptsiooni.

Kuid ta teeb veel enam. Ta kaotab ka oma näo. Mida päev edasi, seda enam annab Reform järele oma põhimõtetes. Eestikeelsest kooliharidusest juba loobuti. Täna tuli uudis, et lastevanemad ei saa enam oma lastele ise lasteaiakohta valida. Enne seda uudis, et lasteaias mitte käivad lapsed allutatakse kohustuslikule kontrollile. Autoritaarsus, vajadus kontrollida. Mida see meenutab? Täpselt, sedasama, millest ma enne rääkisin. Kommunistlikku parteid.

Aga kuidas siis enne, küsite. Enne oli ju ka Keskerakond valitsuses. Oli küll, aga enne oli Ratas peaminister Isamaa ja EKRE valitsuses. Isamaa ja EKRE suutsid Ratast ning Keskerakonna autoritaarsust pidurdada, eriti Urmas Reinsalul kui valitsuse „ajul” oli ses tähtis roll, aga nüüd on kaugele näha, et Kallas ei suuda. Ilmselt on ta poliitikas veel liig roheline või siis iseloomult nõrk, et jalga tugevasti maha panna. Nii kõnnitakse tast lihtsalt üle ning temast saab marionettpeaminister Mailis Repsi valitsuses.

Nii saabki Keskerakond kõik oma tuha all hõõgunud pöörased kontrolliideed lõpuks ometi ellu viia. Tavaliselt alustatakse alati lastest, kuna laste kontrollimine on loomulik ega tekita ühiskonnas suuremat vastuseisu. Järgmiseks siis täiskasvanud, tasa ja targu. Kuni me ühel hetkel ei imestagi enam selle üle, miks võimulolijaid tohib ainult tasakesi teki all kiruda ning miks peame oma iga vähimagi liigutuse kohta aru andma. Sest autoritaarsele riigile on oluline teada, MIDA sa teed. Kus käid, kellega, kuna, milleks. Ja lõpuks ka seda, millest sa mõtled.

Riik ise samas võib kõike teha, mida meile ka Repsi eeskõnelejaks nimetamisega demonstreeriti. ELIIT võib riigi tagant varastada, aga rahvas ei tohi. Kaja Kallas andis sellele juba oma aktsepti, nii et oodata võib edasisi vargusi. Repsil on ilmselt juba uus turvamees, kes on aru saanud, et laste hoidmine on tema püha kohustus.

Kommunistlik partei on endale Keskerakonna südames sooja pesa leidnud ning sirutab praegu mõnuga tiibu. Nüüd on ta leidnud ka truu teenri, jooksupoisi, kelle abil oma ideed ellu viia. Vabaduse ja õigusriigiga, sõbrad, on nüüd mõneks ajaks kööga.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised