Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poes on müügil juba Halloweeni kõrvitsad ja muud kaubad, aga siinmail teavad vähesed, millal seda tähistatakse ja mida see endast üldse kujutab.

Calendarpedia andmetel tähistatakse Halloweeni igal aastal kindlal kuupäeval. Nii nagu Lindora laat on igal aastal 28. okroobril, on Halloween igal aastal 31. oktoobril. Nimetus Halloween tuleb inglise keelsest väljendist All Hallow’s Evening (tõlkes kõigi pühakute õhtu). See eelneb kõigi pühakute päevale.

Halloweeni kombestik on segu paganlikest ja kristlikest traditsioonidest. Juured peituvad vanas keldi Samhaini suvelõpufestivalis, millega tähistati saagikoristuse lõppu ja mälestati surnuid. Festival kestis 31. oktoobri päikseloojangust kuni 1. novembri päikseloojanguni.

Halloween pole ametlik püha, aga seda tähistatakse paljudes maades, peamiselt lääneriikides, see on Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Üha levinum on Halloween Aasia riikides. Ameerikas on Halloween jõulude kõrval kaubanduse ja tarbimise poolest tähtsuselt teine püha.

Pärast Halloweeni tuleb pühakutepäev 1. novembril ja hingedepäev 2. novembril. Kõigil neil päevadel mälestatakse surnuid. Inimesed külastavad sel ajal oma lähedaste haudasid.

Lapsed käivad Halloweeni ajal kostüümidega ringi umbes nagu Eestis mardi- ja kadripäeval ning meelitavad välja kingitusi ja lõikavad kõrvitsatest välja laternaid. Halloweeni ajal räägitakse õudusjutte ja vaadatakse õudusfilme. Paljudes riikides toimuvad sel ajal kiriklikud tseremooniad, kus süüdatakse lahkunute mälestuseks küünlad.

Viimased uudised