Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsminister Raivo Aeg on alustanud võitlust üle käte läinud kohtutäiturite vastu. Nüüd on küsimus, kas ja kuidas ta sellega hakkama saab.

Tööpõld on igatahes suur ja lai. Näiteks Võru linnas oli hiljuti juhtum, kus kaks täiturit lendasid peale 100 protsenti töövõimetule isikule ja tegid ta rahast lagedaks.

Juhtum oli järgmine: 100% töövõimetuse ja 7 klassi haridusega isik saab töövõimetuspensioni 427,49 eurot. Sellest võtab Võru kohtutäitur Taive Peedosaar ära 50 protsenti ehk poole ja kätte jääb 213,75 eurot. Teine kohtutäitur võtab lisaks sellele ära 20 protsenti ehk 85,56 eurot. Kokku võetakse ära 299,25 eurot. Kätte jääb isikule 128,24 eurot. See summa läheb üüri peale ja elada pole enam millestki.

Nüüd on küsimus laiale ringile: millest või kuidas see isik elama peab? Isik on täituriga kirju vahetanud ja sama küsimuse esitanud, aga mis kummaline, täitur on keelanud tal teistega sel teemal infot vahetada.

Mida see inimene tegema peab? Minema vargile? Vangimajja, kus riigi poolt kõik kinni makstakse? Muud varianti nagu pole ju.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised