Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Indias hakati inimesi usinalt koroona vastu vaktsineerima ja arvati juba, et haigus on seljatatud, kui nagu välk selgest taevast puhkes koroonapuhang, millist pole nähtud veel kusagil maailmas.

Eile kolmapäeval, 21. aprillil lisandus Indias ühe päevaga üe 314 835 uut nakatumist, mis on ühe riigi kohta maailmas absoluutne rekord.

Indias on ametlikult koroonasurmade arv veel väike – 2100 juhtu päevas, aga arvatakse, et tegelik number on 10 korda suurem, sest krematooriumid töötavad täistuuridel ning surnukehi põletatakse tänaval, vahendab Financial Times.

Praegune laine on Indias kolm korda võimsam kui eelmine laine eelmisel suvel. Indias arvati vahepeal, et koroona on möödas, kaotati piirangud, loobuti näomaskidest ja hakati festivale korraldama ning kriketit mängima, kui uus ja võimas laine lõi sisse nagu välk selgest taevast. Abi pole ka sellest, et Indias on alates aasta algusest usinalt inimesi koroona vastu vaktsineeritud.

India suure nakatumise taga arvatakse olevat uus koroona mutatsioon, mis on varasemast palju nakkavam ja mille vastu vaktsiinid ei aita. Nüüd on Indias kehtestatud taas karmid piirangud ja ravimeid nagu remdesiviir, samuti hapnikuballoone müüakse mitmekordse hinnaga mustal turul.

Viimased uudised