Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Toidu valmistamine on kodus väga hea viis, kuidas toituda tervislikult ja hoida enda söömise kulude pealt kokku.

Selleks, et kokkamine läheks lihtsalt ka kodus, tuleb soetada mitmeid erinevaid tarvikuid, mis hõlbustavad toidu tegemist. Tutvustame neid abivahendeid, milleta ei saa me hakkama.

Korralikud tarvikud lõikamiseks

Ilma hakkimiseta ei saa vist pea ühtegi toitu teha. Selleks, et toidu valmistamine läheks lihtsalt, vajad koju erinevaid nugasid, mis on teravad. Fiskars noad on ühed noad, mis on saanud tänu oma heale vastupidavusele ja mugavusele paljude eestlaste lemmikuks. Soeta endale kööki erinevas suuruses Fiskars noad, millega hakkida juurvilju, liha, kala kui ka koorida porgandeid või kartuleid. Kuna kasutame väga erinevat toorainet toidu valmistamiseks, siis ei piisa ühe noa olemasolust. Soeta kindlasti Fiskars noad, mis on mõeldud liha lõikamiseks, kala fileerimiseks, juurviljade hakkimiseks ning leiva lõikamiseks. Varusta oma köök heade Fiskars või mõne teise brändi nugadega!

Kui lõikevahendid on olemas, siis tuleb leida ka sobiv lõikelaud. Soovitame valida kohe mitu tükki ja määrata igale ühele oma kasutusala, näiteks peaks olema lihatoodetel eraldi lõikelaud ja teiste toodete hakkimiseks teine. Lõikelaudasid on võimalik soetada nii puidust, plastikust, marmorist jms materjalidest. Kõike parema hinna ja kvaliteedi suhtega on puidust lõikelauad, mis näevad ka köögis kaunid välja. Vali just parajas suuruses lõikelaud, millel saad vajalikud toimingud mugavalt tehtud. 

Potid ja pannid küpsetamiseks

Nüüd, kui tooraine hakkimiseks on kõik olemas, tuleb varuda vajalik ka küpsetamiseks. Ilma korraliku poti ja pannita ei saa hakkama. Kui sa oled suurem kokkaja, siis lisaks ühele potile ja pannile, võid soetada enda kööki ka kastruli, vokipanni, koogivormid või erinevat köögitehnikat. Poti ja panni valimisel tuleb lähtuda sellest, mida sa soovid nendega teha. Kui sa soetad alguses ühe panni ja poti, siis vali võimalikult universaalsed mudelid, mida saaksid kasutada kõikide toitude tegemiseks, mida sa soovid teha. Näiteks tasub valida pott, mis on natukene suurem, kus saab keeta ära nii enda riisi, tatra, aga ka valmistada suppi. Praepanni valik on kindlasti keerulisem, sest neid valmistatakse väga erinevast materjalid: alumiiniumist, malmist, roostevabast terasest jms. Malmist ja roostevabast terasest pannid on alati hea valik, sest need on äärmiselt vastupidavad, aga algajale kokkajale ehk keerulised käsitleda.

Serveerimise nõud

Viimaseks vajad kõike vajalikku serveerimiseks, alustades suurematest kaussidest ja taldrikutest, kuhu asetada road kuni söömiseks mõeldud anumateni välja. Kindlasti võiks sul olla kodus 2 klaaskaussi, mida kasutada serveerimiseks, aga ka toitude kokkusegamisel, taigna valmistamisel. Lisaks mõned suuremad taldrikud koogi või suupistete serveerimiseks. Söömiseks tasub soetada komplekt nõusid, mis sisaldab: supikaussi, salatitaldrikut, praetaldrikut kui ka magustoidu taldrikut. Joogiklaasideks varu endale tavalised klaasid, veinipokaalid ja kohvitassid. Ja kõige viimaseks kahvlid, noad, supi- ja teelusikad. Need on köögitarvikud, millega saad kodus toidu tegemisel hakkama ja võõrustada külalisi.

Viimased uudised