Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kirjandusfestival Prima Vista kuulutas välja omaloomingukonkursi „Tuleviku tu(u)led“, mis on seekord suunatud Tartu ja Lõuna-Eesti 15–20-aastastele noortele. 

Parimatest töödest valmib koostöös Trükimuuseumiga raamat, mis on piiratud koguses saadaval ainult selleaastasel Prima Vistal. Esmaspäeval, 7. mail toimuv raamatuesitlus on ühtlasi sissejuhatuseks kogu festivalile.

Kirjutajad saavad valida viie teema vahel: „Heade mõtete kultuur“, „Ulmeline tulevik“, „Unustatud unistused“, „Unistuste Tartu“ ja „Ajatud väärtused“, mis haakuvad nii Prima Vista tänavuse tunnusteemaga „Tulevikumuusika“ kui ka Tartu pürgimisega Euroopa kultuuripealinnaks 2024.a.

Konkursi peakorraldaja Annika Marksoni sõnul võiks autorid lühikesi (1–2 lk) vabalt valitud vormis tekste luues mõttel lennelda lasta ja kirjutada, kuidas meie maailm (lähi)tulevikus muutub, milliseid ohte ja samas ka võimalusi see kaasa toob, ning pakkuda välja ideid, kuidas nendes muutuvates oludes edukalt tegutseda või elutingimusi parendada.

Konkursi auhinnafond on soliidne. Peasponsor, käsitöökellade tegija AEGAON kingib parimale nais- ja meesautorile kauni käekella. Lisaks on võistlusele õla alla pannud Tartu linn, koomiksimeistrid AWst, SÄKK Design, ajakiri Värske Rõhk, teater Vanemuine, Geenivaramu, Tagurpidi Maja ja Tartu 2024 kultuuripealinna meeskond.

Konkursitöid oodatakse aadressil tulevikutuled@gmail.com kuni 6. aprillini.

Viimased uudised