Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Mõtled, mida lapsele kingikotti pista? Laste mängud nagu LEGO või Monopoly on kindlapeale minek – lõbus ja arendav üheaegselt. Vali kingitus 1a.ee abiga!

Kui vanasti leidsime laste kingikotist enamasti mänguasju nagu mudelautod ja nukud, siis tänapäeval panustame üha rohkem laste arendamisse. Mis võiks olla veel parem kink, kui lõbus ja arendav mäng? Lisaks sellele on paljud lauamängud mõeldud kogu perega mängimiseks – kvaliteetaeg!

Kuna laste mängud on saadaval üüratus valikus, siis anname mõned konkreetsemad soovitused, millega ei saa eksida.

LEGO – hitt läbi aastate

Foto: Shutterstock.com

Kahtlemata kuulub LEGO arendavate mänguasjade hulka, kuid milles seisnevad täpsemalt nende pisikeste üksteise otsa laotavate klotside arendavad omadused? Esmapilgul võib tunduda, et pisikesed plastikust klotsid ei suuda lapsele midagi uut ja huvitavat õpetada? Tegelikult mõjutab iga LEGO komplekt lapse arengut erinevalt, kuid kõigil komplektidel on mõned ühised jooned:

 • Arendab erinevate konstruktsioonide loomisel kujutlusvõimet;
 • Avardab tehnilist ja ruumilist mõtlemist;
 • Arendab loovust;
 • Pisikeste klotside ladumine mõjub hästi käte motoorikale.

Erinevad seeriad erinevatele vanuseklassidele

LEGO on absoluutselt universaalne mänguasi, mis paneb silmad särama nii pisikesel lasteaialapsel kui teadlikul varateismelisel. Erinevate raskusastmetega seeriad teevad valiku väga lihtsaks ning võimaldavad lapsel luua lausa oma kollektsiooni:

LEGO Duplo

Foto: Shutterstock.com

Duplo komplektid on kõige suuremate klotsidega ning keerukusastmelt kõige lihtsamad. Seetõttu sobivad need ka päris pisikestele, alla 2-aastastele legosõpradele. Seejuures on suured klotsid pisikestele lastele ka ohutud, kuna lapsed armastavad mänguasju suhu pista.

LEGO Classic või Education

3-4-aastased lapsed on juba vilunumad ning saavad hakkama ka keerulisemate komplektidega, 1a.ee LEGO valikus on antud vanuseklassile ligikaudu 50 erinevat komplekti.

 • Classic komplektid annavad lapse kujutlusvõimele vabad käed, st. et konkreetseid juhiseid konkreetse konstruktori ehitamiseks ei ole ette antud;
 • LEGO Education seeriasse kuuluvad komplektid on suunatud eelkõige loogilise mõtlemise ja peenmotoorika arendamisele.

Eelpool mainitud seeriad annavad lapsele võimaluse õppida läbi kogemuse ning oma kujutlusvõime proovile panna!

Televiisorist tuntud superkangelased

Kui Sul on kodus koolieelik ehk 5-7-aastane laps, siis võid kindel olla, et üks superkangelase teemaline LEGO komplekt paneb tal silmad särama. Just seetõttu on 1a.ee LEGO valikus terve hulk erinevate multifilmi- ja superkangelaste temaatikaga seeriaid:

 • Star Wars;
 • Ninjago;
 • Super Heroes;
 • Angry Birds;
 • Batman;
 • Disney Princess.

Monopoly – mängi kogu perega!

Foto: Shutterstock.com

Kui nüüd lauamängudest rääkida, siis tasub investeerida mängudesse, mida saab seltskonnaga mängida – see arendab lapse koostöövõimet ja sotsiaalsust. Monopoly – kõige populaarsem lauamäng maailmas, on selles mõttes super valik, kuna mängulaua ümber mahub lausa kuni 8 inimest.

Klassikaline versioon

Mängu klassikalist versiooni teame me ilmselt kõik, kuna see leiutati juba 1930. aastal. Tegemist on siis lauamänguga, mis käib suure raha ja kiire rikastumisvõimaluse peale. Mänguvahenditeks on klassikalised sularahakupüürid.

Panga versioon

Kuna tänapäeval kasutatakse sularaha üha vähem, siis on ka Monopoly kaasaegne versioon kolinud raha pangakaartide peale – see versioon annab lapsele väga tõetruu tunnetuse tänapäeva finantsmaailmast, kus kogu süsteem on magnetkaartide keskne:

 • Kohesed tehingud ilma sularahata;
 • Vara väärtused tõusevad ja langevad;
 • Puutetehnoloogia muudab mängu kiireks ja lõbusaks;
 • Pangakaardid jälgivad mängijate jõukust.

Jäta mudelautod ja barbienukud sel korral poodi ning poeta laste kingikotti LEGO või arendavad lauamängud. 1a.ee nutipoes on saadaval kõik kõige paremad ja populaarsemad laste mängud, tule ja tee oma jõuluostud varakult!

Kommentaarid

Viimased uudised