Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Freepik.com

Nutikell on seade, mis kannustab trenni tegema ja aitab seejuures treeninguid jälgida. Soeta see nutikas abivahend, mis on justkui eratreener sinu randmel!

Nutikella valimisel veendu, et selle omadused ja funktsioonid vastaksid sinu vajadustele

Aku võiks kesta vähemalt päeva

Kuna nutikell asub enamuse ajast randmel, siis on selle aku kestvus olulise tähtsusega. Aku võiks vastu pidada vähemalt päeva, kuid keskmine eluiga on isegi 2 päeva.

Aku kestvus sõltub konkreetsest mudelist ja selle hinnaklassist. Samuti sellest, kui aktiivselt kella kasutad, eelkõige nutitoiminguteks nagu helistamine ja sõnumineerimine. Määrav on ka see, kui palju funktsioone üheaegselt töös on.

Kella laadimise variante on mitu – enamasti toimub see USB juhtmega, kuid uuemaid mudeleid saab laadida ka juhtmevabalt.

Eelista ajatut disaini

Nutikella disaini valimisel lähtu sellest, et see sobiks kokku erinevat stiili riietusega – nii spordisaali kui pidulikule kokteilipeole. Siin on hea moodus valida vahetatavate rihmadega mudel, millega sobivad nii kummist, nahast kui ka metallist rihmad.

Puutetundlik displei, millel on puhkeolekus käekella funktsioon, on kõige levinum. Tihti on nutikellade disain niivõrd läbimõeldud, et esmapilgul ei saagi aru, et tegemist ei ole tavalise käekellaga.

Naiste nutikellad on pisema displei ja peenema rihmaga, meeste omad reeglina maskuliinsemad. Nutikellasid toodetakse ka lastele – need on erksavärvilised ja lõbusa disainiga.

Mida rohkem funktsioone, seda parem

Foto: Freepik.com

Nutikell ei ole puhtalt sammude loendamiseks nagu sammulugeja. Nutikellal on terve rida funktsioone, mis asendavad üldpildis ka nutitelefoni:

 • Kõnede vastuvõtmise võimalus.
 • Sõnumite lugemine.
 • Sotsiaalmeedia äppide teavitused ja sõnumid.
 • Viipemaksete tegemise võimalus.

Seetõttu on oluline valida kell, mis ühildub kindlasti sinu olemasoleva nutitelefoni operatsioonisüsteemiga.

Sportimise mõttes on nutikelladel samuti hulk funktsioone, mis aitavad täita eesmärke ja motiveerivad seejuures treenima:

 • Distantsi mõõtja.
 • Kalorite kulu näit.
 • Südamelöökide sageduse näit.
 • Pulsi mõõtmine.

Kellele on nutikell vajalik?

Ilmselgelt saab ka ilma nutikellata treenida, kuid see pisike seade muudab treeningud mugavamaks ja efektiivsemaks. Kui teed vähemalt paar korda nädalas korralikult trenni, loendad samme ning kaloreid, siis on nutikas kell sulle suureks abimeheks. Ka tänapäeva nutitelefonidel on sellised funktsioonid olemas, kuid pisike kell randmel on kindlasti mugavam lahendus.

Tähelepanuta ei saa jätta ka asjaolu, et kell annab sulle teada, millal on õige aeg jooksutossud jalga pista. Kuna treenimine vajab tihti motiveerimist, siis nutikellad täidavad seda rolli ideaalselt.

Kolmandaks boonuseks ongi nutikad funktsioonid – saad mugavalt telefoni laadima panna ja ei pea seejuures kartma, et midagi olulist jääb märkamata. Kell annab sulle kõnedest ja sõnumitest märku. Seega hõlbustab nutikell kõiki igapäevaseid telefoniga tehtavaid toiminguid. Juhul, kui mõni vajalik funktsioon on kellalt puudu, saad uuemate kellade puhul olulise äpi juurde tõmmata.

Investeeri vastupidavasse seadmesse

Foto: Freepik.com

Kuna nutikell on siiski kulukas investeering, siis vali seade, millel on erinevad kaitsed. Treeningud toimuvad tihti maastikul ja rasketes oludes, kus on väga olulised mõned omadused:

 • Vee- ja tolmukindlus.
 • Põrutuskindlus.
 • Tugevdatud ekraan.

Lisaks on alati mõistlik teha seadmele nutikindlustus, mis tagab, et kui kell siiski kannatada saab, saad selle mugavalt kindlustuse kaudu korda teha. Soetades kella 1a.ee nutipoest, saad kindel olla, et sellele kehtib vähemalt 24 kuud garantii.

Kui kilomeetrite ja kalorite loendamine käepäraste vahenditega ei toimi, siis soeta nutikell, mis hoiab sinu treeningutel silma peal. 1a.ee valikus on tuntud tootjate kellad, mis ühilduvad nii Apple kui Android seadmetega. Uuri tootevalikut ja soeta uus treeningpartner juba täna!

Kommentaarid

Viimased uudised