Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Rene Riisalu

Vabariigi aastapäeval oli traditsiooniline presidendi vastuvõtt ja sellega seotud kätlemise tseremoonia ehk nn pingviinide paraad, mille president Lennart Meri taasiseseisvumise algusaegadel Soomest üle võttis. Nii nagu igal aastal, oli ka seekord kohal mitmeid Lõuna-Eestiga seotud inimesi.

Kõigepealt maaeluminister Tarmo Tamm koos abikaasa Kaiaga. Siis edasi riigikogu liikmed: Oudekki Loone, Kalvi Kõva abikaasa Marjuga, Meelis Mälberg ja abikaasa Terje Rohi, Toomas Paur koos tütre Kristiinaga, Liina Kersna ja Vahur Kersna, Anneli Ott, Aivar Sõerd ja abikaasa Meeli Kallas, Rein Randver koos abikaasa Piretiga, Johannes Kert koos abikaasa Lainega, Priit Sibul koos abikaasa Heidiga ning Arno Sild koos abikaasa Mallega.

Siis olid kohal europarlamendi saadik Ivari Padar ja abikaasa Kristel Voltenberg; kaitseväe 2. jalaväebrigaadi ülem Eero Rebo ja abikaasa Maria Rebo; aasta allohvitseri tiitliga pärjatud Kaitseväe Lahingukooli veebel Indrek Ojasoo ja abikaasa Triin Ojasoo; seto kultuuri edendaja Inara Luigas ja lapselaps Helena Rannamaa; algatuse „Huvitav kool” initsiaator Pille Liblik ja abikaasa Allan Liblik; presidendi hariduspreemia laureaat Karmo Kurvits ja abikaasa Janelle Kurvits; Tallinna ülikooli rektor Tiit Land koos abikaasa Kadriga; Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja abikaasa Epp Klaassen; naiste tugi- ja teabekeskuse vabatahtlik, Politsei- ja piirivalveameti Kagu politseijaoskonna juht Helmer Hallik ja abikaasa Kai Hallik; ülemsootska Piret Torm-Kriis ja abikaasa Tarmo Kriis; olümpiavõitja Erki Nool ja abikaasa Kadri Kivine; Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja abikaasa, major Valjo Tooming; Põlva vallavolikogu esimees Igor Taro koos abikaasa Yuliaga; Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna Põlva piirkonnavanem, vanemkomissar Katrin Satsi ja abikaasa Villem Satsi; Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba ja tütar Katrin Vinter ning Seto Kongressi peavanem Aare Hõrn ja abikaasa Rieka Hõrn.

Ettevõtjatest olid kohal Mooste vibukoja juht Jaco Wessels ja abikaasa Monika Hõim-Wessels, aasta parima talu, Sänna Koolitare talu peremees Taivo Tuusis ja tütar Deivi, Põlva puidutööstuse Peetri Puit juhatuse esimees Peeter Peedomaa ja abikaasa Aime Peedomaa, AS Toftan juht Martin Arula ja kaaslane Elika Aasmets.

Viimased uudised