Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

käsipallikoondis

Eesti käsipallikoondis alustas 2020. aasta EM-valikturniiri võidukalt, alistades kolmapäeva hilisõhtul võõrsil peetud kohtumises Kosovo kindlalt 31:17 (13:7).

Eestlased alustasid Gjakovë’s suurepäraselt ning mitme kiirrünnakuga saadi 8:2 eduseis. Silma paistsid Jürgen Rooba, kes oli selleks hetkeks visanud pooled väravad ja võimsas tõrjehoos oli väravasuul Eston Varusk – Kosovot hoiti 12 minutit täiesti kuival.

Vaheajale mindi Eesti eduseisul 13:7, Saksamaa teise liiga klubi TSG Nordhorn-Lingeni ridadesse kuuluv Rooba oli visanud 5, Andris Celminš ja Uku-Tanel Laast 2 väravat, vahendas käsipalliliidu pressiteenistus.

„Eks me ju rõhutasime enne mängu, et on väga oluline nii-öelda stardipakkudelt hästi minema saada. Sealt tuli hea emotsioon ja see kandis meid läbi kogu kohtumise,” ütles Eesti koondise peatreener Rein Suvi.

Teisel pooltunnil mängupilt ei muutunud, kümne minutiga kasvas Eesti edu kahekohalise numbrini ja veidi hiljem juba 13-väravaliseks. Kosovo asendas pidevalt väravavahi seitsmenda platsimängijaga ning lõikas ikka ja jälle näppu – korduvalt viskas Eesti väravaid tühja puuri, seda isegi oma väljakupoolelt.

„Natuke üllatav oli, ootasime tugevamat vastupanu, aga eks ta tuli ainult pealtnäha kergelt – mängijaid tegid selle nimel platsil ikka rasket tööd,” sõnas peatreener Suvi. „Tegime hea etteaste, kõik pallurid mängisid oma koha välja.”

Eesti resultatiivseimaks palluriks oli Jürgen Rooba, kes viskas 8 väravat. Kristo Voika lisas 5, Celminš 4, Henri Hiiend ja Armi Pärt 3, Laast ja Henri Sillaste 2 tabamust ning Karl Roosna, Kaspar Lees, Kristjan Muuga ja Martin Johannson ühe värava.

Pühapäeval ollakse sama vastasega uuesti vastamisi Põlvas.

Lõunaeestlane

Pildil: Eesti käsipallikoondis Kosovo mängu eel hümni laulmas. (Foto: Eesti Käsipalliliit).

Viimased uudised