Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viskel Viljandi Kristo Voika. Foto: Karl-Fredy Kruup/ Baltic Handball League

Sel nädalavahetusel avati järjekordne Balti liiga hooaeg ning platsile jooksid esimesed Eesti klubid. Mistra, kes kohtus Läti klubi ASK Zemessardze/RSU-ga, alistas võõrustaja ülekaaluka tulemiga 38:18 (21:8). Viljandi, kes mängis kodus Leedu Granitas-Karysega, oli samuti võidukas ning seda lõppseisuga 28:18 (17:9).

Mistra võitis pika puuga

Läti klubi ASK Zemessardze/RSU-ga mänginud Mistra vajas ligikaudu 10 minutit soojenduseks, misjärel kihutas vastasest tuhinal mööda. Kui veel 9. minutil oli seisuks 6:3, siis 15. mänguminutiks oli vahemaa kärisenud 11:3 peale. 10-väravaline edu tuli kohtumise 23. minutil, mil skooris Urmas Rõuk. See ei jäänud Eesti klubi laeks. Anton Barouski, Arno Vare ja Serhii Orlovskyi kasvatasid esimese poolaja lõpuks vahe 13-väravaliseks, numbriteks 21:8.

Kuna Mistra oli niivõrd tugeva esimese poolaja teinud, kulges mängu teine pool sama mustri järgi. Väravatesajus said käe valgeks kõik Mistra platsimängijad ning vahemaa aina suurenes: 45. mänguminutil oli seis 30:14 ja 55. minutil 34:17. Matši üldresultaadiks kujunes 38:18.

Mistra väravad jaotusid võrdselt. Kõige resultatiivseimad olid Martin Nerut, Anton Barouski ja Serhii Orlovskyi, kes viskasid 5 väravat. 4 väravat said kirja Ilja Kosmirak ja Urmas Rõuk.

„Väga hea algus arvestades, et sats on täitsa uus. Kindlasti lihvida on veel palju, et asi oleks hea. Võib öelda, et tänane mäng oli soojendus homsele mängule Viljandi vastu,” kommenteeris Mistra värske mängumees Kosmirak.

Viljandi võttis 10-väravalise võidu

Viljandis leidis aset mõnevõrra võrdsem kohtumine. Esimesena väravaarve avanud Leedu Granitas-Karys jäi peagi taha ja taktikepi haaras Viljandi, kui skoori tegid Kristo Voika, Andrii Basarab ja Johannes Pertelson. 15. mänguminutil näitas tabloo seisu 7:4, mis rääkis Viljandi kasuks. Pinget pakkuv kolmeväravaline vahemaa püsis 25. minutini, misjärel võitles Viljandi võistkond endale välja mugavama edu. Simon Drõgini, Mikk Variku, Voika ja Basarabi tabamused viisid Viljandi esimese poolaja lõpuks 17:9 juhtima.

Teine poolaeg startis aeglaselt. Väravaid tiksus juurde järk-järgult ja numbrid tablool vahetusid aegamisi. 40. minutil, mil seis 19:13 oli kestnud juba kolm minutit, viskas Basarab skooriks 20:13. Ka see numbripaar jäi pikalt püsima kuniks Voika viis minutit hiljem Granitase kaitsemüürist end läbi murdis. 53. minutil läks Viljandi Basarabi väravast 10-punktilise vahemaaga juhtima, numbriteks 25:15. Kohtumine lõppes skooriga 28:18.

Viljandi suurimad väravakütid olid Kristo Voika 9 väravaga, Andrii Basarab 8 väravaga ning Simon Drõgin 5 väravaga.

„Esimese mängu kohta täitsa tubli esitus. Hooaja algusele kohaselt tuli sisse veidi rabistamist ning realiseerimisega olime teise poolaja alguses veidi hädas, aga suutsime end meeskondlikult kokku võtta ja tulime sellest välja,” lausus Drõgin. „Mistraga saab olema kõvasti raskem võitlus. Läheme vaatamata hõredale koosseisule ikka nelja punkti püüdma, lootes koduseinte abile.”

Homme, 8. septembril saab võita vaid üks Eesti klubi, kui Viljandi võõrustab Mistrat. Ühtlasi on mängus topeltpunktid, sest mäng läheb arvesse nii Balti liigas kui ka Eesti meistriliigas.