Käsipalli meeste meistriliigas peeti kolmapäeva õhtul vaheturniiride teise ehk üldiselt 16. vooru kohtumisi. Tähtsaimas vastasseisus oli Viljandi HC võõrsil 32:26 (20:12) üle HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist. Võidu said tabelisse juurde ka Põlva Serviti ja HC Viimsi/Tööriistamarket, kes alistasid vastavalt Põlva Coopi ja Aruküla/Audentese.

Kehras peeti tuline kohtumine, kus jagati kokku üksteist kaheminutilist karistust ja hoiatuse teenisid mõlemad peatreenerid. Algus oli tasavägine, ent 2:2 viigiseisult tegid mulgid peamiselt Mikk Variku ja Kristo Voika vedamisel 7:1 vahespurdi ja jätkasid sama enesekindlalt.

Kodumeeskonna peatreener Kaupo Liiva rõhutas enne mängu, et realiseerimine peab oluliselt paranema, ent kolmapäeval suudeti esimese 17 minutiga visata vaid neli väravat. Kehralased vähendasid kaheksaväravaliseks kasvanud kaotusseisu enne poolajavilet kahe võrra, ent valgevenelased Sergei Rodjukovi ja Andrei Hapali visked seadsid tabloole numbrid 12:20.

Viljandi oli vaid korra varem sel hooajal – autsaider Tapa vastu – visanud avapoolajaga 20 väravat. Teine poolaeg suurt muutust ei toonud. Kehra sai vahe jälle kuue peale, aga võõrustajad spurtisid uuesti eest ja juhtisid parimal juhul juba 11-ga. Lõppseis andis Viljandile tänavuse hooaja esimese võidu Kehra üle, tulemusega 32:26.

Voika viskas mulkide kasuks üheksa väravat, Rodjukov lisas kuus, Kristo Järve viis ja Varik neli tabamust. Kaotajate poolel langes peamine skooritegemine välismaalaste õlule – Dmõtro Jankovski viskas seitse, Abdel Djalil Machou kuus, Nikita Jermaševitš ja kuu algul 17aastaseks saanud oma kasvandik David Mamporia neli väravat.

Teises esinelikumeeskondade vastasseisus kohtusid Põlvas kohalikud Coop ja Serviti. Eesti liigas tänavu vaid võite tunnistav Serviti pääses kiirelt 4:1 ja siis juba 10:3 ette. Tiitlikaitsja tütarklubi noored tegid tugeva lõpu, ehkki vahepeal neljaväravaliseks sulanud kaotusseis paisus poolajavileks numbriteks 13:19. Servitil sai ainuüksi avapoolajal käe valgeks 11 pallurit!

Teisel pooltunnil püsis Serviti edu pidevalt kuue- või seitsmeväravalisena ja lõpuvile kõlades oli kirjas järjekordne võit tulemusega 37:30. Henri Sillaste tabas seitsmel, Hendrik Varul kuuel, Kristjan Muuga ja Ülljo Pihus neljal korral. Nooremate põlvalaste kasuks viskasid Tõnis Kase kuus, Mihkel Muld ja Alfred Timmo viis väravat.

Kohtadele 5.-8. peetaval vaheturniiril võõrustas Aruküla/Audentes HC Viimsi/Tööriistamarketit ning lasi külalistel kiirelt eest minna. Vaikselt, aga kindlalt kasvatasid viimsilased edu, kuniks vaheajale mindi seisul 15:9. Teist poolaega alustasid noored võõrustajad tubli 4:1 vahespurdiga, ent jäid siis 11 minutiks väravata.

Viimsi viskas sama ajaga neli vastuseta väravat ja edaspidi kasvatas eduseisu veelgi. Kümneväravalist edu küll hoida ei suudetud, aga hooaja seitsmes võit tuli kindlalt 30:24. Võitjatel said tabamuse kirja kõik kümme väljakumängijat, neist Mihkel Vaher ja Arlo Talmar seitsmel korral. Kaotajatest viskasid Karl Martin Kiis, Aleksander Kesküla ja Andre Sild neli väravat.

Servitil on tabelis 32 punkti, järgnevad Viljandi 25, Kehra 19 ja Coop 16 silmaga. Teisel vaheturniiril juhib HC Tallinn 16 punktiga. Viimsil on 14, Aruküla/Audentesel 3 ja SK Tapal 1 punkt. Neljapäeval algusega kell 19:00 kohtuvad käimasoleva vooru viimases mängus Tapa ja Tallinn.