Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Viskel Andrei Basarab. Foto: Karl-Fredy Kruup/ Eesti Käsipalliliit

Tänases meeste meistriliiga kohtumises võõrustas Viljandi HC uustulijat HC Viimsi/Alexelat. Oktoobrikuu meistriliigale pani punkti Viljandi võit tulemusega 31:19 (14:13).

Põnevale esimesele poolele järgnes Viljandi ülekaal

Kuigi skoori avas kodumeeskond, juhtis 5. minutiks hoopis Viimsi ning seda seisuga 3:1, väravate autoriteks Romet Nõgene, Kalev Kütt ja Georg Gustav Kont. Viljandi viigistas skoori 7. minutil Hendrik Koksi ja Andrei Basarabi väravate toel. Mäng jätkus viigi ja Viljandi üheväravalise edu saatel kuni 13. minutini, mil Basarab Viljandi 2 väravaga juhtima viis, seisuks 7:5. Viimsil õnnestus mitmeid kordi vahemaa ühe värava peale vähendada, kuid noorel võistkonnal jäi viigiseisust alati natukene puudu. See hetk saabus lõpuks 29. minutil, kui Georg Gustav Kont viigistas seisu 13:13 peale. Vaid õnnestunud karistusvise päästis Viljandi viigist ning nii lõppes ka mängu esimene pool seisuga 14:13 Viljandi kasuks.

Kui veel teise poolaja 5. minutil oli seis 15:15 viigis, siis pärast seda hakkas Viljandi mäng sujuma ning 10 minutit hiljem ehk 45. minutiks oli seis 22:18. Väravasoone leidsid üles nii Hendrik Koks kui ka Mikk Varik, kes kasvatasid 50. minutiks Viljandi edu 8 värava peale, skooriks 26:18. Viimsi meeskonna täbarat olukorda raskendas 51. minuti punane kaart Hugo Liivale. Viimsi ründevõimalused nurjusid ebatäpsete söötude tõttu ning sedasi venis vahemaa 10-väravaliseks. Kohtumine lõppes tulemusega 31:19 Viljandi kasuks.

Viljandi resultatiivseimad olid Kristo Voika 9 väravaga, Hendrik Koks 8 väravaga ning Mikk Varik 5 väravaga. Viimsi ridadest viskasid enim väravaid Georg Gustav Kont, kelle arvele jäi 5 väravat, ning Romet Nõgene, kes viskas 4 väravat.

„Võrreldes mõlemat poolaega, siis väsisime teisel poolajal 45. minutil lihtsalt ära ning ei suutnud leida õigeid lahendusi. Lisaks jäi ka realiseerimisest vajaka teisel poolajal,” kommenteeris Kont. „Üldjoontes võib avapoolajaga väga rahule jääda, oli võitlust nii kaitses kui ka rünnakul ning olukorrad olid ilusti välja mängitud.”

Meistriliiga jätkub novembris. Täpsemalt 13. novembril, kui HC Viimsi/Alexela võõrustab Mistrat ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustab Viljandi HC meeskonda.

Meistriliiga esimesed mängud
08.09. 14:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (18:24) | ka Balti liiga arvestuses
11.09. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (19:40)
27.09. 19:00 Raasiku Spordihoone Mistra – Põlva Serviti (30:36) | ka Balti liiga arvestuses
02.10. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (29:25)
09.10. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Viimsi/Alexela (40:23)
16.10. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Viimsi/Alexela (31:19)