Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Los Angeles Times

Hiinas Wuhanis on tähelepanu keskendunud uuele koroonaviirusele, aga vähem on teada, et tegemist on Hong Kongi kõrval Hiina ühe suurema vastupanuliikumise keskusega.

Wuhanis toimusid eelmise, 2019. aasta suvel massilised meeleavaldused, kus tänavatel olid tuhanded inimesed ja olukord oli kontrolli alt väljumas. Protestid olid seotud uue rajatava prügipõletustehase ja muude keskkonnateemadega. Inimesi aeti laiali märulipolitsei abil, vahendab Los Angeles Times.

Inimesed loopisid politseid plastpudelitega ja karjusid vihaselt. Meeleavaldused kestsid mitu päeva. Eelmisel aastal räägiti, kuidas Wuhani meeleavaldused olid valitsusel suureks pinnuks silmas ja otsiti võimalusi, kuidas inimesi kontrollida. Samal ajal olid meeleavaldused ka Hong Kongis ning kardeti, et mässulaine levib üle Hiina. Käesolev aasta on eriti tundlik, kuna valitsus oli lubanud aastaks 2020 riigile õitsengut, samal ajal aga majandus jahtub ja inimeste elatustase langeb.

Wuhanist on pärit mitmed Hiina dissidendid, kellest üks mõisteti tänavu 23. jaanuaril president Xi Jinpingi pilamise eest 6 kuuks vangi.

Kommentaarid

Viimased uudised