Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeedias köidab tähelepanu Helkuripuu lugu. Pealtnäha on tegemist toreda looga, kus ühe koolilapse ideest sündis vahva algatus.

Ilusa asja rikub aga ära Võru linnapea Anti Allas, kelle tegevusest kumab läbi soov tüdrukut ja teisi lapsi ära kasutada. Jääb mulje, et Anti Allas ongi Võru linnas ainus, kes kõike otsustab ja teeb.

Euroopas on üldiselt tavaks, et lapsi poliitikas ära ei kasutata. Poliitikud hoiavad seetõttu lastega teadlikult distantsi, et mitte sarnaneda tuntud despoodi, isakese Staliniga, kes oli kõigi laste kõige suurem sõber ja kõigil pead paitas.

Tekst, mis on ilmunud koolitüdruku sotsiaalmeedia lehel on pehmelt öeldes nõukalik poliitpropaganda:

„Võru helkuripuu meeskonna jaoks on 1. detsember nagu sünnipäev! Täpselt sel päeval kolm aastat tagasi avati Võru linnas esimest korda helkuripuu. Emily Ethelil tuli esialgu kodus päris palju veenmistööd teha, et asi liikuma hakkaks. Õnneks oli ta täiesti veendunud, et Võru linn vajab helkuripuud ning see tuleb ära teha. Ta ei löönud käega. Ja õnneks meie linnapea Anti Allas võtab lapsi tõsiselt. Võru linna lapsesõbralikkus ei peitu vaid ilusates sõnades, vaid seda väljendavad ka kaunid teod.”

Selle peale tahaks küsida, et mis mäng Võru linnas lastega käib?

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised