Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Varem oli abiellumine lihtne. Abielude registreerimisega tegelesid maakonnakeskustes Siseministeeriumi osakonnad – maavalitsused ja seal sai toimingu riigi kulul läbi viia pärast 30-eurose riigilõivu tasumist. Enamasti oli maavalitsuse hoones selleks pidulikum ruum.

Alates uuest aastastkadusid seoses haldusreformiga maavalitsused ära ja abielude registreerimise kohustus pandi maakonnakeskuste omavalitsustele: näiteks Võru maakonnas Võru linnavalitsus, Põlva maakonnas Põlva vallavalitsus ja Valga maakonnas Valga vallavalitsus. See lõi kaardid segi. Näiteks Võru linnavalitsus ei suutnud registreerimiseks leida ühtegi pidulikku ruumi ja abiellumiste jaoks tahtis linn omale saada tervet maavalitsuse maja. Riik seda anda ei tahtnud, mistõttu linnapea Anti Allas ägestus: siis hakkab linn inimestelt abiellumiste eest raha küsima. Selle peale said pahaseks Võru inimesed. Lõpuks andis linnapea alla ja reklaamis välja lausa tasuta abiellumise võimaluse maavalitsuse majas endises pidulikus saalis.

Nüüd reageeris Põlva vallavolikogu esimees Igor Taro, kelle väitel on jutt tasuta abielu sõlmimisest eksitav, kuna 30-eurone riigilõiv tuleb jätkuvalt ära maksta. Samas pidi Taro tunnistama, et Võrus on abielu registreerimine odavam kui Põlvas.

Abielu registreerimise hind Võrus, Põlvas ja Valgas:

Võru:

Jüri tn 12, Võru linn (endise maavalitsuse maja saal) – tasuta;
Võru linnas – 100 eurot;
Võru maakonnas – 180 eurot;
Väljaspool Võru maakonda – 250 eurot.

Põlva:

Perekonnaseisuametniku ametiruumides (Kesk tn 15, Põlva linn) tööpäeval – tasuta;
Perekonnaseisuametniku ametiruumides (Kesk tn 15, Põlva linn) laupäeval – 50 eurot;
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse tantsusaalis (Kesk tn 15, Põlva linn) tööpäeval – 120 eurot;
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse tantsusaalis (Kesk tn 15, Põlva linn) laupäeval – 150 eurot;
Põlva maakonna piirides tööpäeval ja laupäeval – 300 eurot.

Valga:

Tagasihoidlik registreerimine ametniku kabinetis – tasuta;
Abielu sõlmimine Valga raekojas – E-N 30 eurot ja R-L 50 eurot;
Ametniku tellimine piduliku kombetalituse korraldamisele väljaspool Valga raekoja ruumi (maakond) – 295 eurot/üritus + transport.
Allikas: omavalitsused

Viimased uudised