Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tankla Venemaal.

Võru linnapea ajakirjanikust abikaasa, kes teeb sotsiaalmeedia linnapeale aktiivselt reklaami, kiitis veel paar kuud tagasi Venemaad ja soovitas soojalt Venemaalt kütust tuua. „Novembris maksin Petseris 55 liitri eest 24 eurot,” kirjeldas ta kütuse ostmist Venemaalt. Nüüd aga kirjutab ta, et need, kes ostavad Lätist kütust on lausa Eesti vaenlased.

Linnapea abikaasa Elina Allas kirjutab sotsiaalmeedias: „24. veebruaril 1918 kuulutati välja Eesti Vabariik. Pärast seda algas vabadussõda, kus langesid paljude meie esiisad, ka väga noored koolipoisid. Nad läksid sõtta, et tuua meile vabadus. Paarkümmend aastat hiljem okupeeris meid Nõukogude Liit, kuid pärast tohutuid jõupingutusi ja eestlaste nutikust sai Eestist 1991 taas vaba riik. Et oleme jõudnud oma järjepidevusega EV 100. sünnipäevani, on väga-väga oluline sündmus. Neid, kes niivõrd olulisel päeval lähevad kampas Lätti alkoholi järele, ei saa kuidagi pidada Eesti Vabariigist hoolijateks, ammugi mitte patriootideks. See on väga põhimõtteline küsimus. Kes viriseb, et Eestisse ei laeku piisavalt alkoholiaktsiisi, see ostab oma joogid siit.”

Kuidas nüüd seda mõista? Et Venemaalt kõlbab osta, aga Lätist mitte? Veel paar kuud tagasi sülitas linnapea abikaasa igasuguse aktsiisi peale, soovitades kütust tuua Nõukogude Liidu õigusjärglaselt Venemaalt, mis oli Eesti peamine vaenlane nii Vabadussõjas kui nüüd. Läti on aga Eesti partner Euroopa Liidus ja Euroopa Liidu üks aluspõhimõtteid on kaupade, teenuste ja tööjõu VABA liikumine. Kas linnapea abikaasa on hakanud ründama Euroopa Liitu?! Kiidab Venemaad ja ründab Euroopa Liitu – mis sellest välja lugeda?

Reformierakondlane Jürgen Ligi juhtis mõni aeg tagasi tähelepanu, ja õigustatult, et Eesti sotsid, kelle ridadesse kuulub ka Võru linnapea Anti Allas, on just need, kes on aastaid propageerinud kõiksugu piiriülest liikumist, sealhulgas migrantide sissetoomist, homoparaade ja muud säärast. Nüüd aga võttis Edgar Savisaare endine lakei, sots Sven Mikser ootamatult negatiivse hoiaku Lätist alkoholi toomise suhtes. Mis see siis tähendab? Et sotsid on pööranud Euroopa Liidu aluspõhimõtete vastu.

Igal juhul segased lood nende sotsidega. Veel hiljuti olid nad igasuguste vabaduste poolt, aga nüüd on pööranud nende vastu. Mis aga kummaline, sotsid armastavad jätkuvalt Venemaad, kus tegutses ja kus lebab siiani mausoleumis nende suur iidol ja õpetaja Vladimir Iljitš Lenin.

Kujutis: Facebook

Viimased uudised