Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kogu taasiseseisvumise aja on aastavahetusel kõlanud Eesti hümn, seekord kõlas nii Vabaduse väljakul kui ETVs pärast president Kersti Kaljulaidi kõnet ja enne uue aasta saabumist hoopis „Eestlane olen ja eestlaseks jään…” Ivo Linna esituses.

Ivo Linna kutsus enda kõrvale lavale veel Anne Veski, Getter Jaani ja Karl-Erik Taukari. „Eestlane olen” viitab muu hulgas Eesti tuhandeaastasele ajaloole.

Hümni ärajäämisele osutavad sotsiaalmeedias nii dirigent Tõnu Kaljuste kui ringhäälingunõukogu esimees Rein Veidemann.

„Teatud aegadel kuulasime hümni Soome TV-st peale Helsinki pormeistri kõnet Helsinki Senativäljakult. Seejärel tuli aeg, kus ETV lõi Eesti hümni esitamise traditsiooni. Kas nüüdsest peab arvestama, et hümni saab kuulata jälle Soome TV-st või Eesti Klassikaraadiost?” küsis Tõnu Kaljuste Facebookis.

„Tahaksin isegi teada selle erakordse „innovatsiooni” tausta ja põhjendust,” kirjutas Veidemann vastuseks Kaljustele, „Eks hakkan küsima ETV tegevjuhtidelt, tõlgendatagu pealegi seda sekkumisena toimetusvabadusse. Küsisin seda kohe oma palgelehel mõni minut pärast aasta algust, sest hümni puudumine pärast VP kõnet tundus kuidagi väga võõrastav ja kõhe. Mõjus halva endena. Kui oleks tahetud uuendusega lõpuni minna, siis poleks ju vaja olnud platsile kutsuda ka VP-d, sättida talle pult EV vapiga, lasknuks tal esineda täna kell 12 ETV-s, nagu YLE-s esineb Soome Vabariigi president.”

Vaata ka Instagrami, kus Ivo Linna eilse vana-aasta õhtu jooksul oma tegevust kajastas. Aastavahetusprogramm on järelvaadatav ETV veebis.

🔊 #sajagajuubeliaastasse #ev100 🇪🇪💯 #eestitelevisioon

A post shared by Ivo Linna (@ivolinna) on

Viimased uudised