Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kõige lastesõbralikuma linna juhtkond kuulutas aasta teoks iseenda rajatud keskväljaku, kus pole laste peale üldse mõeldud.

Võru linnapea Anti Allas kurtis Kagu-Eesti konverentsil, et linna uus keskväljak meeldib väljastpoolt tulijatele, aga linna elanikele eriti mitte. Samas väitis ta, et paari aasta pärast meeldib uus keskväljak 80 protsendile linna enda inimestest.

Selle peale on tulnud Võru inimestelt sotsiaalmeedias mitmeid pahaseid kommentaare. Üks inimene küsib selle peale, kas siis ülejäänud kolivad ära või tõmmatakse rattale?

Arvatud on seda, et linnapea loodab ilmselt asjaolule, et inimesed harjuvad kõigega, nii nagu juhtub jänesega, keda piisavalt kaua peksta – hakkab lõpuks tikust tuldki tõmbama.

Samas on arvamusi, et inimesed ei harju selle väljakuga kunagi ning pigem vastaliste hulk suureneb. Põhjuseks tuuakse asjaolu, et väljak on liiga lagedaks tõmmatud ja vaid mõned männirootsud kasvama jäetud. Tänapäeva linnas pole puid kunagi liiast, seetõttu polnud suur metsaraie õigustatud.

Linnapea Anti Allas on aga omale leidnud toetaja riigihalduse ministri ja haldusreformi korraldaja Jaak Aabi näol. Aab ütles usutluses, et tema arvates on uus väljak vanast parem. See oli aga kenake ämber. Aab ilmselt ei tea, et Võru linnavalitsus reklaamis uut väljakut kui vana taastamist.

Inimestel on tekkinud ka üks teine küsimus: nimelt eristavad uut väljakut vanast ufode maandumisplatsid, mis sinna 3 miljoni euro eest paigaldati. Inimestel on tekkinud õigustatud küsimus, kas Võru linna juhivad tulnukad? Aab küll väidab, et on pärit Taageperast, aga kas ikka on?

Viimased uudised