Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Kas teadsid, et on olemas kahte tüüpi duši all käijaid? Esimesed neist arvavad, et dušikabiinid on olemas vaid selleks, et sealt ruttu läbi hüpata ja keha kibekiirelt puhtaks saada. Teised seevastu planeerivad ühe mõnusa ja pika elamusprotseduuri – koos kehakoorijate, peenete pesuvahendite ja eeterlike õlidega. Aga kui tihti peaks duši all üldse käima?

Dermatoloogid teavad, kuidas dušikabiinid mõjuvad

Lühike vastus on – pesemise sagedus sõltub teie elustiilist. Kui olete füüsiliselt väga aktiivne või töötate keskkonnas, kus puutute sageli kokku mustuse või tolmuga, on duši all käimine iga päev kaks korda päevas naha puhastamiseks ideaalne. Keskmise inimese jaoks tavaliselt ühest korrast päevas piisab.

Siinkohal tähelepanuväärne hoiatus – tegelikult ei pea te iga päev kogu kehal seepi kasutama. Liigne puhastusvahend eemaldab nahalt looduslikud õlid ja hävitab loomuliku mikrobioomi – nahal elavate organismide normaalse miljöö, mis hoiab seda tervena. Liigne puhtus võib viia kuivuseni ja halvendada teatud nahahaigusi nagu näiteks ekseem, selgitavad dermatoloogid. Seega on seebi pealt võimalik raha kokku hoida ja see on isegi kasulik.

Kas duši all käimise sagedus erineb soo ja vanuse põhjal?

Nii mees- kui naissoo puhul pole duši kasutamise sagedusel mingit vahet, kuid vanuse puhul siiski on. Nimelt imikutel ja eakatel inimestel on õhem ja tundlikum nahk ning pesemine peaks toimuma pisut harvem ning jahedama veega. Kasutada tuleks kõige õrnemaid tundlikule nahale mõeldud puhastusvahendeid.

Kui kaua võiks pesta ja kui sooja veega?

Vastus: täpselt nii kaua, kuni keha puhtaks saab. Teisisõnu, hoolimata sellest, et elamuslikud ja nauditavad 45-minutilised kuumad dušid võivad tunduda jumalikuna, pole need nahale kuigi kasulikud. Liiga palju vett (eriti kuuma vett) kuivatab nahka. Selle asemel kasutage leiget vett ja hoidke dušisessioonid parajalt lühikesed.

Võib-olla olete hetkel otsimas oma vannitoa jaoks uusi tarvikuid? Dušikabiinid, -seinad ja muud seadmed ning palju suurepäraseid soodsaid pakkumisi ootab teid K-rauta.ee kaupluses.

 

Kommentaarid

Viimased uudised