Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsevanemana soovime alati on lapsele kõige paremat. Üheks tähtsamateks kohustusteks on meil tagada lapse turvalisus ja mugavus, kui ta veel seda ise tagada ei suuda. Näiteks seda lapsevankri puhul – ebakvaliteetne lapsevanker võib tekitada ebamugavust mitte ainult lapsele, vaid ka lapsevanemale.

Üldjuhul on põhjust arvata, et odav toode ei pruugi olla alati kõige parema kvaliteediga. Siiski ei taha lapsevanemad sageli lapsevankri peale kulutada, kuna tegu on vaid ajutise esemega kuni laps suuremaks kasvab ning ise juba käia oskab. Siin on paar aspekti, mida võiksid lapsevankrit valides silmas pidada – seda eriti siis, kui oled otsimas soodsat mudelit.

Vastupidavus

Kui juba otsid vankrit, siis kindlasti eelistad, et vanker peab vastu kauem kui paar kuud või aasta. Selleks, et vältida taas uue vankri otsingut, peaksid veenduma selle stabiilsuses ja vastupidavuses. Vankri osad peaksid olema tugevalt üksteisega kinnitatud, et puuduks oht, et vanker üks hetk kokku kukub või katki läheb (näiteks rattad võivad kergesti erinevate pinnaste tõttu lahti tulla). Siin ei pruugi hinnaklass määrav faktor isegi olla, vaid pigem tootja ja mudel.

Mugavus

Kui lapsel on vankris ebamugav, siis sellest tulenev nutt on samuti peavalu emale. Kui vankri sisemus on lapse jaoks liiga kõva või vastupidiselt liiga õrn, võib laps sellest koheselt märku anda, kuna magama jääda ei saa. Seetõttu peaksid veenduma, et vankri sisemus oleks piisavalt pehme ning piisavalt ruumikas. Ka siinkohal seda aga hinnaklassi järgi määrata ei saa – peab ise tootjas ja mudelis endas veenduma.

Ilmastikukindlus

Eestis on ilmaolud seinast-seina muutuvad, mistõttu tuleb sellega arvestada. Üldiselt on kallimad vankrid varustatud erinevate ilmastikukindla katetega. Odavad vankrid seda üldiselt ei pruugi tagada ning muretseda tuleks vankrile vihmakile või täiendav soojustus. See ei pruugi aga tulla sugugi odavam, kui koheselt nende omadustega vankri soetamine.

Pakikorv

Lapsevanemana tuleb ikka ette olukordi, kus ühes käes on poekott ja teises vanker – see ei pea nii olema. Kvaliteetsed vankrid võimaldavad kätte sattunud esemed paigutada vankri pakikorvi. Paljud odavaid vankreid tootvad ettevõtted unustavad selle või pole tegu nii vastupidava või suure ruumiga, kuhu midagi mahutada oleks võimalik.

Muud lisafunktsioonid

Kvaliteetsete vankrite tootjad mõtlevad lisaks veel lapsevanema enda mugavuse peale – mugavused nagu pudelihoidja, taskud, vankri kompaktsus ehk kokkupandavus muudavad kindlasti nii mõnegi ema või isa jalutuskäigud ja vankri hoiustamisega seonduvad mured kergemaks. Paljud odavad lapsekärud seda ei võimalda või seda siis vähesel määral. Kvaliteetse lapsevankri tagab ka üldine vankri disain ja ülesehitus. Seetõttu on äärmiselt oluline leida vanker, mis aitaks lapsevanemal muuta jalutuskäigud meeldivamaks.

Lapsevankri valimine võib tunduda kerge, kuid tegelikkuses peaks läbi mõtlema nii mõnegi pisidetaili ning veenduma hinna ja kvaliteedi suhtes. Vastasel juhul saab soetatud ebakvaliteetne lapsevanker. Küll aga soodne hind ei tähenda alati halba kvaliteeti. Tutvu lähemalt lapsevankrite võimaluste ja  valikuga siin.

Kommentaarid

Viimased uudised