Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahvastikuministril Riina Solmanil (Isamaa) on tuline õigus, kui ta ütleb, et Eesti ühtsus sai rikutud viis aastat tagasi kooseluseaduega. Tõde on ka see, et see ühtsus on rikutud siiamaani, kuna võeti vastu seadus, millega valdav enamus inimestest siiani rahul pole.

See on eesti rahva jaoks nagu sundabielu. Kui algul oli lootus, et ehk õnnestub pruudil meelt muuta, siis läks paraku teisiti. Pruut on siiani püha viha täis ning tunneb end petetuna. Veelgi enam, see pruut on hakanud lausa perutama. Sellest annab tunnistust praegune valitsus, mis koosneb valdavalt neist, kes olid ja on jätkuvalt kooseluseaduse vastu. Ja siin on ka seletus, miks Reform võimust ilma jäi – sest just Reform oli see, kes tulihingeliselt seda seadust läbi surus, üle inimeste peade. Reform surus selle seaduse jõuga läbi, koos sotsidega, sõites teerulliga üle nii toonasest koalitsioonipartnerist Isamaast kui eesti rahvast.

Ilmselt küsitakse nüüd, miks seda tehti. Miks pressiti selline seadus täiesti ebademokraatlikult, üle inimeste peade, igasuguste koalitsioonilepete väliselt jõuga läbi? Inimesed kehitavad selle peale õlgu, aga eks põhjus on tegelikult teada. Ees olid vastavad hääletused Saksamaal ja Soomes ning seal kardeti, et kooseluseadus ei lähe läbi. Need olid kaks viimast nö valget riiki, kus see seadus oli veel vastu võtmata. Nõnda lükati kiiruga ette väike Eesti, et sakslastele ja soomlastele näidata, et näete – isegi eestlased võtsid selle seaduse vastu. Pärast Eestit läksidki need seadused läbi nii Saksamaal kui Soomes.

Eks ole teada seegi, kuidas Reformile ja sotsidele mõju avaldati. Selleks, et eesti rahvast teerulliga üle sõita, kasutati ära Reformi ja sotside poliitikuid, nende esindajaid Brüsselis, nende saadikuid. Samamoodi mõjutatakse Brüsseli kaudu praegu Keskerakonda, et see praeguse võimuliidu ära lõhuks. Sest kujutagem ette nüüd seda häbi otsa ja äärt, kui Eesti peaks juhtumisi kooseluseaduse tühistama. Siis tuleb välja, et nii saksa kui soome rahvast on petetud, kui Eestit eeskujuks toodi. Võibolla tuleb välja ka see, kuidas need seadused Eestis rahva tahte vastaselt läbi suruti. Kuidas Reformi ja sotside esindajate kaudu Brüsselis avaldati mõju poliitikutele Eestis. Võibolla liikusid seal veel mõned kilekotid eurodega. Sellised asjad võivad välja tulla, eksole. See oleks suur jama. Loomulikult ei saa seda juhtuda lasta!

Kardetav on ka see, kui eesti rahva arvamust esindavad ja kooseluseaduse vastu olevad poliitikud hakkavad Brüsselis rääkima, kuidas Eestis asjad tegelikult käivad ja mis rahvas tegelikult arvab. Seni on rääkinud ainult Yana Toom, mis venelased mõtlevad ja arvavad. Aga oh seda kurja, kui Brüsselisse satub mõni onu Eino, keda seni on pööningul kinni hoitud, nagu märkis Eesti elu kirjeldades tabavalt tabavalt Erik Aru. Hoidku jumal selle eest, eksole!

Kõige enam kardetakse seda, et kui onu Einod Brüsselisse pääsevad, võivad nad teha lõpu massilisele ja kontrollimatule migratsioonile üle Euroopa piiride. Et sel mitte sündida lasta, ongi õnnestunud varasemad kooseluseaduse autorid Reformist ja sotsidest enne eurovalimisi uuesti tolmust puhtaks pühkida ja läikima lüüa ning rahva ette tuua. Küsitluste järgi on nad Eesti valijate üleüldised lemmikud.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised