Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased on teinud kindlaks, et Briti saarte esimesed elanikud olid 10 000 aastat tagasi tumedanahalised. Paljud britid ei suuda selle teadmisega leppida. Kas eestlased suudaks leppida teadmisega, kui selguks, et ka esimesed eestlased olid mustanahalised?

Suurbritannias selgus DNA analüüsi abil šokeeriv fakt, et esimesed elanikud olid Briti saartel tumeda ja lausa musta nahaga. Kui algul arvati, et neil oli hele nahk ja heledad juuksed, siis nüüd on selgunud, et neil olid küll heledad silmad, aga tõmmu nahk ning tumedad krässus juuksed. See näitab, et hele nahk hakkas Euroopa aladel levima palju hiljem kui seni arvatud, edastab The Independent.

Arvatavasti rändasid inimesed pärast Jääaja lõppu Euroopasse Lähis-Idast. Täna on ligi 10 protsendil brittidest nende esmaasukate DNA-d. Paljud inimesed, kes neist mustanahalistest tulijatest põlvnevad, ei taha sellest midagi kuulda ega seda tunnistada. Mõned inimesed on nii välja vihastatud, et kaotamas usku teadusse ja DNA analüüsidesse.

Some people can’t handle the fact that the earliest man in Britain had dark skin

The first modern Britons, who lived about 10,000 years ago, had ’dark to black’ skin, groundbreaking DNA analysis has revealed. Britain’s oldest complete skeleton, Cheddar man, was found over a century ago in Gough’s Cave, Somerset. Initially, he was assumed to have pale skin and light hair.

Viimased uudised