Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis kukkus laste sündimine ära pärast taasiseseisvumist ning püsib jätkuvalt madal. Eriti vähe sünnib lapsi Eesti äärealadel, kaasa arvatud Lõuna-Eestis. Õigem oleks öelda, et lapsi sünnib vaid Tallinnas ja Tartus, kuhu on koondunud elama nooremad inimesed. Ülejäänud Eesti tühjeneb noortest ja vananeb väga kiiresti. Lapsi sünnib järjest vähem.

Eestis on hakatud viimases hädas maksma noortele peredele peale laste saamise eest, aga ka see ei aita. Lapsi sünnib jätkuvalt vähe ja isegi optimistlike prognooside kohaselt elab 50 aasta pärast Eestis poole vähem inimesi kui praegu.

Mis siis on Eesti tühjenemise põhjus?

Lõunaeestlase lehel sotsiaalmeedias kirjutab üks naine, et laste saamine sõltub palju arengutasemest. „Ainult rumalamad madalal arengutasemel naised saavad veel tänapäeval lapsi vaid raha pärast või et lapsed on ju nii nunnud vms mu arust :D,” kirjutab naine. „Enne peab olema kõrval ikka mees, kellest suudad lugu pidada, kelles suudad meest näha ja ka mehena armastada… enne pole järglasi mõtet saada.”

Meeste probleemi toovad välja ka teised naised ning seda näitavad numbrid: maapiirkondadesse väljapoole suuremaid linnu on jäänud vähe noori naisi. See tähendab, et noored naised on lahkunud ja noortel meestel on isegi kõige suurema tahtmise korral üha raskem omale leida elukaaslast ning mõelda pere loomise peale.

Naiste lahkumist on põhjendatud haridusega: kõrgharidusega naisi on Eestis poole rohkem kui kõrgharidusega mehi ja naised soovivad enda kõrvale võrdväärset partnerit. Kuivõrd haritud mehi on Eestis vähe, siis haritud naised lahkuvad. See trend süveneb, kuna mehi hakatakse juba varases eas suunama kutsekooli ja tehastesse masina taha – suure nõudluse tõttu, samas kui naistest koolitatatakse tippametnikke. Noormehi omakorda köidab kutsekoolide puhul võimalus hakata kiiresti raha teenima ja selle eest auto või midagi muud soetada, samas kui kõrgkoolis tuleb esmalt õppida aastaid.

Naiste lahkumine võib olla ka ajupesu tulemus. „Kuumad Lõuna-Euroopa mehed!” reklaamiti 14 aastat tagasi enne Eesti rahvahääletust Euroopa Liiduga liitumiseks. Eestlased olid küllalt skeptilised, nagu alati ja neid tuli millegagi meelitada. Eestlasi meelitati Lõuna-Euroopa meestega. Kõik tänavad olid plakateid täis kleebitud. Paljud noored naised võtsidki sellest mõttest kinni ja lahkusid Eestist – Euroopa Liit andis selleks suurepärase võimaluse. Osa neist on Lõuna-Euroopast pettunult Eestisse tagasi pöördunud, aga nüüd on juba hilja. Loodus on paraku nii sättinud, et lapsi on võimelised saama ainult noored naised.

Ent see pole veel kõik. Lisaks naistele on hakanud vaatama mujale ka Eestis elavad noored mehed. Mis neil muud teha – naised on juba lahkunud. Heidi Ruul kirjutab Postimehes, et paljude eesti meeste arvates on voodis, ja muidu ka paremad hoopis venelannad.

Eesti meeste arvates eesti naised virisevad liiga palju. Temperamenti ei ole ja tavaliselt on ka magamistoas tegemist lihtsalt igavalt passiivsete voodikaunistustega. Lisaks märgitakse, et venelannad on hoolivamad, ja seda ka magamistoas. See näitab, et eesti mehed ei jää naistest sugugi maha: mujale vaatama ja midagi enamat soovima on hakanud ka mehed.

Kokkuvõtteks tuleb kahetsusega tunnistada, et Eestis pole pere loomiseks õigeid mehi. Ega ka naisi. Või kuidas?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised