Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis jääb laste sünd põhiliselt raha taha, selgub Postimehe emadepäevaküsitlusest. See on suur erinevus võrreldes näiteks naabermaa Soomega, kus laste sünd jääb põhiliselt selle taha, et naised ei leia pere loomiseks sobivat kaaslast, aga raha pole enamasti takistuseks.

Eestis aga tuuakse peamiseks põhjuseks just raha, mis tähendab elamispinna väiksust, sünnitusvõimaluste kadumist, tööandjate negatiivset suhtumist lastesse ja raha teenimisega seotud kiiret elutempot, mille kõrvale lapsed enam ei mahu.

Kokkuvõttes avaldub laiem põhiseaduslik konflikt: Eesti riik, mis on põhiseaduse järgi loodud ja mõeldud eelkõige Eesti rahva ja kultuuri säilitamiseks, ei saa sellega enam hakkama. Tulemuseks on rahvastiku kängumine ja laste kasvatamiseks sobilike piirkondade massiline väljasuremine, mis toob pikemas perspektiivis kaasa rahva, keele ja kultuuri hävimise. Elu koondub suurtesse linnadesse, kus elutempo on kiire ja laste jaoks pole aega ega võimalusi.

Üks paradoks on veel: Eestis räägitakse valitsuse tasemel, et raha on järjest rohkem, aga laste ehk Eesti tuleviku jaoks jagub seda millegipärast järjest vähem. Ehk teisisõnu: Eesti riigist on saanud eesti rahva väljasuretamise masin.

https://www.postimees.ee/4487593/ule-eestiline-kusitlus-miks-eesti-peredesse-sunnib-nii-vahe-lapsi

Viimased uudised