Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Ronimisseina idee käidi välja möödunud aasta augustikuus, mil Kanepi Gümnaasiumi koolipere hakkas mõtlema, kuidas koolielu põnevamaks ja koolimaja mõnusamaks muuta. Ühiselt leiti, et kuluks ära üks huvitav ronimissein. Raha selleks koguti küpsiste müügist.

Kanepi Gümnaasiumi küpsised valmistati liivataignast. Osad neist sisaldasid ka kanepiseemneid. Küpsiseid kaunistas killuke Kanepi-kandi seelikumustrit.

Oktoobrist jõuludeni tegid nii õpilased kui õpetajad usinalt müügitööd näiteks Kanepi jõululaadal, Tartu jõululaadal, ERMi jõululaadal, Tartu Lõunakeskuse jõuluturul, Tallinnas Lauluväljaku jõuluturul ja Ülemiste keskuses. Pidevad müügipunktid olid avatud koolimajas ning Kanepi kaupluses „Aid ja kodo”. Palju müügitööd tehti ka kodudes ja tutvusringkondades ning korra isegi Kanepi vallavolikogu istungil.

„Algatuses lõid kaasa pea kõik kooli õpetajad ja õpilased ja seda kõikides tööetappides – alustades toote väljamõtlemisest kuni turundus- ja müügitööni. Siinkohal saamegi tänada kõiki, kes meile võimaluse andsid. Kõiki, kes nõu ja jõuga kaasa aitasid ja muidugi neid, kes küpsiseid ostsid! See tegevus ühendas mitmeid inimesi ja läks paljudele korda,” sõnas Kanepi Gümnaasiumi füüsika õpetaja Kristel Uiboupin.

Ronimisseina ehitus läks maksma 2722 eurot, millest 2522 eurot suudeti katta Kanepi Gümnaasiumi küpsiste müügist ja heade annetajate abiga. Õla panid alla Kanepi vallavalitsus, Ekso Farm OÜ, Inkris Projekt OÜ ja klubi „Ajaring”. Puudujääva 200 eurot kattis Kanepi Gümnaasium.

Ronimisseina ehitas Tommy Play OÜ ja pärast koolivaheaega, eeloleval esmaspäeval ootab Kanepi Gümnaasiumi õpilasi ja õpetajaid selle pidulik avamine.

Viimased uudised