Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: TÜ Kliinikum

Akadeemilised Kanada Eesti Naised (AKEN) otsustasid toetada Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti soetamist 15 000 kanada dollari ehk 10 264 euroga. Kõnnirobot peaks Tartu Ülikooli Kliinikumi jõudma veel enne selle aasta lõppu.

Kõnnirobot aitab parandada või taastada nende laste kõnnimustrit, kes ei saa sünnitrauma, insuldi või mõne muu haiguse tõttu kõndida või liiguvad väga vaevaliselt. Kõnniroboti puhul on tegemist kaasaegse taastusravi abivahendiga, mis aitab muuta füsioteraapia tunnid vaheldusrikkamaks ning intensiivsemaks, liigutades väikese patsiendi jalgu ja jäljendades korrektset kõnnimustrit sadu kordi. Terapeut masina abita sellist intensiivsust tagada ei suuda.

Akadeemiliste Kanada Eesti Naiste esindaja Lydia Kadai sõnul on nende ühendusele alati olnud laste aitamine südamelähedane. „Mõte toetada kõnniroboti ostu ja aidata lapsi, kes muidu ratastoolist välja ei saa, leidis sooja heakskiidu kogu organisatsiooni naiste poolt. On imeline vaadata laste rõõmsaid nägusid: jaa, ma kõnnin! Innustust andis ka Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi korraldatud Pallitrall kõnniroboti ostu toetuseks.”

Kõnnirobot on hetkel olemas Tallinnas ja Haapsalus. Paraku ei saa Kesk- ja Lõuna-Eesti patsiendid seadet kasutada piisaval määral. Ligikaudu 500 000 eurot maksva kaasaegse robottehnoloogilise seadme soetamiseks alustas Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annetuste kogumist möödunud jõulude ajal koostöös Kanal 2 saatega „Jõulusoojus“.

Sel aastal on kõnniroboti ostu toetanud paljud head ettevõtted ning eraisikud, Lastefond on korraldanud koostöös heade partneritega heategevuslikke üritusi ning fondi vabatahtlikud on kogunud avalikel sündmustel seadme soetamiseks annetusi. Oma panuse kõnniroboti soetamisse annab ka Tartu Ülikooli Kliinikum.

Lastefondi tegevjuht Kadri Org on tänulik annetajatele, kes kõnniroboti soetamiseks oma panuse on andnud. „Niivõrd liigutav on teada, et ka kaugel Kanadas elavatele väliseestlastele on Lõuna-Eesti piirkonnas elavate liikumisprobleemidega laste aitamine südamelähedane ning nad otsustasid anda väga tänuväärse panuse taastusravis äärmiselt vajaliku seadme, kõnniroboti soetamiseks. Kutsume veel häid inimesi ja ettevõtteid üles, et aidata kõnnirobotil tänavuse aastanumbri sees Tartu Ülikooli Kliinikumi kohale jõuda.”

Kõnniroboti soetamist saab toetada, tehes annetuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevuslikele annetuskontodele, lisades selgitusse „kõnnirobot”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
Coop IBAN EE824204278603586607

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Viimased uudised