Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu pilt

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad on valmis algaval suvel pakkuma 7-18 aastastele noortele laagrites aktiivseid tegevusi.

„Noortelaagrite toimumise vastu on huvi väga suur ja kaitsevaldkonnal on erinevate laagrite korraldamisel arvestatav kogemus,“ ütles kaitseminister Jüri Luik, kelle sõnul laagrite toimumise puhul võtmeküsimuseks, kuidas tagada osalejate ja korraldajate ohutus. Ohutuse tõttu jääb sel suvel ära suvine 1200 osalejaga suurlaager Spekter, mis asendatakse väiksemas mahus, kuni 300 osalejaga laagritega, kus viiruse levikust tulenevate ohutusnõuete järgmine on lihtsam.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste maakondlikud suvelaagrid toimuvad juulis ja augustis. Laagrites pakutakse aktiivset tegevust välitingimustes sh. õpetatakse matkatarkusi, ohutust, iseseisvat hakkamasaamist looduses, aga ka riigikaitse valdkonna tegevusi. Samuti kuuluvad igas suvelaagris programmi sport. Noorte majutamine on korraldatud telkides ja kogu tegevus välitingimustes.

„Meie noorteorganisatsioonid tegelevad hetkel aktiivselt laagrite plaanide kokkupanemisega ning lisainfot nende kohta saame anda loodetavasti juba lähinädalatel,“ lisas Luik. Infot laagrite toimumise kohta levitavad Kaitseliidu noorteorganisatsioonid maakondliku noorsootöö- ja haridusvõrgustiku kaudu ning registreerumine laagri avatud kohtadele toimub maakondade kaupa. Laagritest osavõtt on nii organisatsiooni liikmetele kui ka väljastpoolt tulnud noortele tasuta, laagreid rahastatakse Kodutütarde ja Noorte Kotkaste tegevuseelarvest. Laagrites osalejatele tagatakse majutus, toitlustus ja õppe- ning isikukaitsevahendid.

Suvelaagrites järgitakse kõiki valitsuse kehtestatud laagrite korraldamise ja hügieeninõudeid.

Viimased uudised