Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänavu valiti tuletoojateks igast maakonnast parim noorkotkas ja kotkajuht, kes saavad 23. juuni ennelõunal Kadriorus presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti.

Võidutuled pannakse põlema Vabadussõja mälestussammaste jalamitele üle Eesti ja sealt saavad kõik soovijad seda oma jaanilõkke süütamiseks ka võtta. Kõige lähema tulevõtukoha leiab Kaitseliidu kodulehelt https://www.kaitseliit.ee/tuli/.

Võidupüha üritused ise saavad alguse juba 23. juuni hommikul kell 7.00 kui koroonatõrjes osalenud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased heiskavad Eesti lipu igasse maakonnakeskusesse. Tallinnas süütavad seejärel noorkotkad tikkude või välgumihkli abita muinastule ning kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem annavad tuletoojatele üle Võidutule medalid. Otseülekannet tseremooniast näeb ERR uudisteportaalis www.err.ee.

Kell 9.30 algavat võidupüha oikumeenilist jumalateenistust Pirita kloostri varemetes kantakse üle Kaitseliidu Facebooki lehel https://www.facebook.com/Kaitseliit/.

Seda kuidas kell 11.00 ühendatakse Kadriorus presidendi lossi ees muinastuli ja mäletustuli võidutuleks ning president Kersti Kaljulaid saadab tuletoojatega Võidutule igasse maakonda, saab vaadata otseülekandest  ERR uudisteportaalis www.err.ee.

Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919 ja see on ka „eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäev, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.” (Eesti Vabariigi valitsuse otsusest 1934).

Ajakirjanikele, kes soovivad 23. hommikul kell 7.00 Tallinnas Kuberneri aias ja kell 11.00 presidendi lossi ees muinastule süütamist, võidutule medalite üleandmist ning võidutule maakondadesse saatmist kajastada, akrediteeringut vaja ei ole. Küll aga palume osalemissoovist eelnevalt teada anda Kaitseliidu peastaabi strateegilise kommunikatsiooni osakonna e-posti aadressile press@kaitseliit.ee.

Viimased uudised