Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PTA

Põllumajandus- ja Toiduamet vaktsineeris eelmise nädala lõpus lemmikuid marutaudi vastu. Kaitsva süsti said Võru-, Põlva- ja Valgamaa 225 kassi ja 312 koera.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul oli vaktsineerimine igati edukas. „Hea meel oli näha, et loomaomanikud on teadlikud ja toovad oma lemmikud vaktsineerima. Kuivõrd amet viis Kagu-Eestis vaktsineerimist läbi juba neljandat korda, siis oli ka selliseid loomaomanikke, kes olid käinud kõik need korrad oma lemmikutega vaktsineerimas,” rõõmustas Kristian.

Lemmikloomi tuleb marutaudi vastu vaktsineerida vähemalt iga kahe aasta tagant. „Loomaomaniku kohustus ja vastutus on vaktsineerida oma lemmik regulaarselt marutaudi vastu. Seda saab teha loomakliinikutes üle Eesti või siis tuleb pöörduda loomaarsti poole,” lisas Kristian.

Vaktsineerimise jaotus maakonniti:

Valgamaal 58;

Võrumaal 352;

Põlvamaal 127.

Marutaud ohustab nii lemmikloomi kui ka inimest ning haigustunnuste ilmnemisel lõpeb haigus looma või inimese surmaga. Lemmikloomade marutaudivastane vaktsineerimine on loomapidaja kohustus ja vajalik, et kaitsta lemmikloomi ja selle läbi ka inimest marutaudi nakatumise eest. Inimesed nakatuvad valdavalt läbi vahetu kokkupuute lemmikloomadega, eelkõige koerahammustuse tulemusel.

Selleks, et ennetada marutaudi, palun vaktsineeri oma lemmikloom!

Viimased uudised