Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

arvamusfestival

Põlvamaal juuli keskel toimuvaks teiseks Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivaliks on korraldajad välja kuulutanud ideekorje, et valida nende seast välja tänavused aruteluteemad.

Kuni jaanuari lõpuni saab arvamusfestivali kodulehel sisestada ettepanekuid, mille üle 14. juulil Maanteemuuseumis toimuval kokkusaamisel arutada.

Üheks tänavuseks aruteluteemaks võib tõusta haldusreformiga seonduv, sest selja taga on aasta, mil langetati olulisi, kohalikku elukorraldust muutvaid otsuseid.

„Kui me räägime eripalgelisest Kagu-Eesti kultuuriregioonist, siis on näiteks siinsete inimeste käest hiljuti küsitud arvamust seoses haldusreformiga,” rääkis Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali eestvedaja Ott Rätsep. „Mõne kuu pärast selgub, kas ja mil määral nende arvamustega ka arvestati.”

Rätsep avaldas lootust, et arvamuste avaldamine ja kuulamine saab reegliks ning üheks arvamuste vahetamise kohaks soovitakse kujundada Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival. „Ootame tänavu jälle kõiki kogukondi puudutavaid teemasid,” lisas ta.

Ole valmis ise arutelu korraldama

Kõik ideede esitajad peaksid korraldajate teatel olema valmis pakutud arutelu ise korraldama ja tegema seejuures koostööd teiste ideede esitajatega. Festivali korraldustiim pakub selleks nii juhendust kui ka tehnilist ettevalmistust.

Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival on üks kolmest tänavusest arvamusfestivalist, mis lisaks Kagu-Eestile toimuvad veel ka 10. juunil Hiiumaal ja 11.-12. augustil Paides.

Lõunaeestlane

Viimased uudised