Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

Saja-aastase Eesti Vabariigi riigipeade margisari jõudis lõpule president Toomas Hendrik Ilvesele pühendatud postmargiga.

President Kersti Kaljulaid ütles margiesitlusel, et president Ilves on olnud kindel demokraatia ja isikuvabaduste eest seisja. „Ta ei ole kunagi avatuse ja suletuse väärtuskonfliktis kõhelnud valimast julgelt poolt: valides vabaduse, võrdse kohtlemise ja demokraatlikud väärtused. Ta on teinud seda ka siis, kui see ei ole alati tema enda toetusele kõige paremini mõjunud,“ ütles president Kaljulaid, lisades, et sellega on president Ilves meile kõigil eeskujuks: „Me usume vabadusse. Välise ning sisemise vabaduse vahel on suur seos ja oleme kõik president Ilvese õpilased.“

Riigipeana tegutses president Ilves keerulisel ajal. „Gruusia sõda 2008. aastal ja Ukrainas 2014. aastal alanud sündmused jäid president Ilvese presidentuuri aega. „Toona oli meile eriti oluline nähtavalt ja usutavalt tugevdada liitlassuhteid ja öelda selgelt välja, et usume neisse liitlassuhetesse ja me ei kõhkle. Seda tööd tegi president Ilves innuga ja Eesti hoidis oma kohta rahvusvahelisel areenil kaasarääkija, mitte minemakõndijana,“ selgitas president Kaljulaid.

Täna Vabariigi Presidendi Kantseleis esitletud mark on viimane Eesti Posti ja Riigikantselei postmargi seerias „Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018″. 2008. aastal alguse saanud seerias ilmus kokku 19 marki, mille kujundaja on Lembit Lõhmus.

President Kersti Kaljulaidi kõne täisteksti leiate siit.

Postmargil jäädvustatud riigipeade loetelu leiate siit: https://viki.filateelia.ee/index.php/Eesti_Vabariigi_riigipead

Pilt: Presidendi kantselei

Kommentaarid

Viimased uudised