Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuu ja kümme päeva tagasi andis Põlva koidu peatoimetaja Kauno Kõima teada, et Põlva Koit lõpetab juuni lõpus ilmumise. Nüüd teatas Kõima, et leht ilmub edasi.

Kõima edastas sotsiaalmeedia kaudu järgmist:

PÕLVAMAA EI JÄÄ OMA AJALEHETA

5. aprillil andsin nii ajalehes Koit, Koidu koduleheküljel kui sotsiaalmeedias teada, et ajalehe Koit viimane lehenumber jõuab ettevõtte Põlva Koit OÜ väljaandmisel lugejateni 28. juunil. Praeguseks on olukord jõudnud sinnani, et usun – Põlvamaa ei jää ka juulist oma ajaleheta ning Põlvamaa lugejad saavad kohalikke uudiseid ja probleeme lugeda ikka oma lehest.

Oleme jõudnud läbirääkimistel Lõuna-Eesti Postimehega aruteluni, kuidas ajalehe Koit väljaandmist jätkata. Huvi Põlvamaa uudiseid edastada kinnitab Postimees Grupi maakonnalehtede vastutav väljaandja Margus Mets: „Juba täna on Lõuna-Eesti Postimehel siin pidevalt kasvav lugejaskond. Igal juhul ei jää Põlvamaa uudiste ja kuulutusteta need, kes tellivad juulist Lõuna-Eesti Postimehe.”

Lõuna-Eesti Postimees on senini kajastanud Põlvamaa uudiseid oma leheveergudel ja kindlasti jätkab samal kursil edaspidigi. Seetõttu ongi ka majanduslikest kaalutlustest lähtuvalt mõistlik teha koostööd Lõuna-Eesti Postimehega. Kavas on, et Koit ilmuks emalehe vahelehena ja see leviks just kogu Põlvamaal. Loodame, et see nii läheb ja et see oleks jätkusuutlik vähemalt kümme järgmist aastat.

Kohalik ehk maakondlik või vallakeskne info on inimestele vajalik. Seda ei asenda sotsiaal- ega munitsipaalmeedia, üle-eestilised ajalehed, Eesti Rahvusringhääling ega mis tahes teised Tallinnas paiknevad meediakanalid. Ka Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha kinnitab, et „kohalik elu on oluline ja me aitame igati kaasa kogukonna ühendamisele ja väärtustamisele”. Milline väljaanne veel, kui mitte kohalik ajaleht, suudaks laskuda n-ö rohujuure tasandile ja samastuda kohaliku kogukonnaga.

See tähendab, et Koidu lugeja saab ka edaspidi kätte olulised uudised, teated ja kuulutused, mida ta on harjunud saama. „Arvestame ka sellega, et ajakirjandus areneb kiiresti, lugejate tarbimisvajadus muutub ning püüame oma lugejate soove aimata ning pakkuda oma lugejaile just seda, mida nad ootavad,” lisab Sirli Homuha.

Täna on üha rohkem neid lugejaid, kellele on oluline uudiste kiire kättesaadavus arvutist ja/või mobiiltelefonist. Nagu Koit siiani on oma järgmise lehenumbri olulisemad sõnumid teinud teatavaks oma kodulehel, Facebookis ja Twitteris, avardub uue väljaandja all ka see valdkond, sest Margus Mets kinnitab: „Lõuna-Eesti Postimehe ja ka meie teiste maakonnalehtede tellijad pääsevad n-ö homse lehe uudiseid lugema veebis juba pärast südaööd. Selline privileeg peab tulema ka Põlvamaale.”

Lõuna-Eesti Postimehe püüd ongi kõnetada igas eas lugejaid ja pakkuda kvaliteetset ajakirjandust selle kõige tänapäevasemas vormis. „Oleme avatud ka diskussiooniks, valmis kuulama oma lugejaid. Hea meelega ootame lugejakirju ja kaasarääkimist ning arvamuslugusid,” lisab Sirli Homuha.

Juuni alguseks peaksid olema läbirääkimised lõppenud ja selgus olemas. Usun, et Põlvamaa oma ajaleheta ei jää. Ühel või teisel kujul tuleb see niikuinii.

KAUNO KÕIMA, Koidu peatoimetaja

Kommentaarid

Viimased uudised