Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ligi 30 aastat tagasi Lõuna-Eestis valimistel supertulemuse teinud Jüri Toomepuu kutsub üles boikoteerima peavoolumeediat, mis on asunud materdama uut valitsust.

Järgneb Toomepuu arvamuslugu väljaandes Estonian World Review:

Boikoteerime peavoolumeediat!

Kui Reformierakondlastele selgus, et nad uuesti võimule ei pääse, vallandus ennekuulmatu uue valitsuse koalitsiooni ja selle üksikliikmete materdamine. Näib, et 17 aastat võimul olnud Reformierakond on suutnud lülitada oma toiduahelasse enamiku Eesti peavoolumeediast.

Lisaks sellele, et EKRE liikmeid natsideks sõimatakse avaldavad „ajakirjanikud” pahameelt isegi nende suhtes kellele meeldib talvel kaabuga pead katta. Mõni, nagu Putini sõiduvees hulpija, vasem-äärmuslane Ahto Lobjakas, kes sõimab valitsuskoalisatsiooni erakonda EKRE-t saastaks, on ilmselt minetanud igasuguse õiguse ennast ajakirjanikus lugeda.

Eesti peavoolumeedia vihapurse on väga sarnane USA peavoolumeedia räigelt Trumpi vastu kallutatud reportaažile ja arvamusartiklitele. Trump on õigustatult ja edukalt kritiseerinud oma kriitikuid – eelmise aasta küsitlused leidsid, et USA rahva enamik on kaotanud viimaste aastate jooksul usalduse ajakirjanduse suhtes.

Eestis pole kahjuks valimiste-järgset küsitlust rahva arvamuse kohta peavoolumeediast tehtud, aga kuna uus koalitsioon sai valimistel enamuse rahva häältest, võib arvata, et rahva enamik kaotab või on juba kaotanud usu peavoolumeedia erapooletusse. Delfi kommentaariumist võib lugeda hulgaliselt kommentaare mis seda kinnitavad, nagu näiteks: „Lihtsalt hämmastav, kui kauaks jätkub Päevaprahil viha ja jonni. Ikka täielik laste liivakast, mitte ajakirjandus.“ „Kui sarnased juhtkirjad veel paar kuud sama sagedusega ilmuvad, siis kaotab meedia igasuguse usutavuse.“

Kõik kes pooldavad ausat ja erapooletut ajakirjandust peaks hakkama poliitiliselt kallutatud ajakirjandust ja ajakirjanikke ignoreerima. Varasemad tellimised tasuks tühistada ja tellimisraha tagasi nõuda.

Loodan, et peavoolmeedia uue valitsuskoalitsiooni materdamine hakkab pikapeale materdama ka peavoolumeediat – mõjutama tellijate ja vaatajate arvu ning
nende majanduslikku olukorda.

Aitame kaasa!

Viimased uudised