Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabadusvõitleja Jüri Toomepuu esitles eile, kolmapäeva õhtul Tartus Kaubamaja Apollo raamatupoes oma uut raamatut „Kahekõned Kalevipojaga”.

Raamatu esitlusel rõhutas Toomepuu vajadust hoida alal eestluse vaimu, eelkõige eesti keelt ja kultuuri. Toomepuu vaidles vastu vabariigi presidendile, kelle arvates pole eestlusel geneetilist tugipõhja. Toomepuu sõnul on teaduslikult ära tõestatud, et eestlased on geneetiliselt lähedased ning geneetiliselt sarnased inimesed on sarnase mõttemaailmaga.

Samuti ütles Toomepuu, et vaja on toetada eesti noori ja kõiki neid, kes maailmas midagi korda saadavad.

Esitlust juhtis Toomepuu vana sõber Andres Inn, kes peab Viljandimaal Jälevere külas Turpsi talu ja on Toomepuu jutu järgi Eesti ainus doktorikraadiga talupidaja.

Toomepuu, kes saabus raamatu esitlusele USA-st oli oma 87 eluaasta kohta väga kõbus, jätkuvalt terava mõistusega, analüüsis Eesti poliitilist olukorda ning vastas oma lugejatest fännide küsimustele.

Kuivõrd Toomepuu osales Korea sõjas, siis küsiti temalt praeguse olukorra kohta Põhja-Koreas ja Toomepuu ütles, et USA president Donald Trump on väga tubli ning paneb oma sõnadega korealased paika. Põhja-Korea poleks USA jaoks probleem, aga muret teeb lähedus Lõuna-Koreaga, mistõttu suudetakse enne USA sekkumist hävitada palju inimesi.

Jüri Toomepuu sündis 27. juunil 1930. aastal Taari talu saunas Väike-Emajõe kaldal Tõlliste vallas Valgamaal. Ta on tegutsenud meremehena, sõjaväelasena, lendurina ja lennuinstruktorina, süsteemianalüütikuna, uurimistööde organisatsiooni juhatajana, kinnisvarafirma direktorina, Vabariigi Valitsuse eksiilis sõjaministrina, Eesti Kongressi saadikuna ja VII Riigikogu liikmena. Jüri Toomepuu on olnud New Yorgi Eesti Haridusseltsi noorteosakonna, USA Eesti Üliõpilaskonna ja Ülemaailmse Eesti Üliõpilaskonna esimees ning ajakirja Alma Mater väljaandja ja toimetaja. Ta on üks Eesti Arhiivi asutajaid USA-s. Teda on valitud ka USA Eesti Rahvuskomitee juhatuse liikmeks.

Viimased uudised