Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäeval astus Võru Stedingu majas üles Eesti luule rokkstaar Jürgen Rooste koos Põlva bändiga Halogen. Laulvat poeeti oli kuulama tulnud mitu laudkonda inimesi, kes elasid esinemisele entusiastlikult kaasa.

Isegi legendaarne Pommionu Jüri Luik, keda võib näha vaid valitud üritustel, oli kohal ja kuulas esinemist huviga.

Ka Rooste ise jäi oma Võru tuuriga väga rahule ning lubas varsti jälle tagasi tulla. Sama kinnitasid Halogeni liikmed, kellele see oli esimene kord Võrus esineda.

Lisaks Roostele ja Halogenile esines läinud aasta kevadel Võrru elama kolinud tuntud poeet Karelus ning Võru gümnaasiumis õppiv noor andekas luuletaja Marcus Müürsepp.

Võrus oleku ajal peatus Tallinnast kohale saabunud Jürgen Rooste Ränduri külalistemajas, kust luuleõhtu korralduskomitee ta kolmapäeva hommikul koos Katariina kohviku ahjusoojade saiakestega Tallinna bussi peale saatis.

Stedingu luuleõhtute taga on kamp kohalikke noori kultuurientusiaste, kes leiavad, et Võrus võiks olla ka lahedaid kirjandusüritusi. Kuna Võru linnavalitsus keeldus ürituste sarja toetamast, siis tegutsetakse oma nõu ja jõu ning lahkete toetajate abil. Siinkohal ongi paslik neid tänada. Aitäh Stedingu majale, Ränduri külalistemajale ja Rainer Gapfaufile, kes tasus omast taskust Rooste sõidukulud. Ja otse loomulikult tuleb tänada ka Jürgen Roostet ennast, kes oli kohe nõus Võrru esinema tulema, kui teda kutsuti, ega küsinud oma esinemise eest sentigi raha.

Kirjandusõhtute sari jätkub juba märtsis. Keda siis esinema on oodata, saate juba üsna varsti teada Lõunaeestlasest. Püsige lainel!

IRJA TÄHISMAA

Videoklippi vaata allpool!

Viimased uudised