Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Jõulud on imeline ja rahulik aeg, mida veedetakse perega ning oma lähedaste seltsis. Meeleolukaid ning südantsoojendavaid hetki võiks jõulude ajal ka pildistada.

Jõulupildistamine on üks tore tegevus, mis annab võimaluse kaunite hetkede jäädvustamiseks. Kaunid perefotod sobivad stiilsesse pildiraami nii kodumiljöösse kaunistuseks kui ka kingituseks lähedasele. Samuti on endiselt populaarsed fotoalbumid, kuhu on hea koguda kõiki perefotosid. 

Ent kuidas muuta jõulupildistamine huvitavaks ning millega võiks arvestada ühe hea fotosessiooni läbiviimisel? 

Leia inspiratsiooni

Võimalusi jõulupiltide tegemiseks on mitmeid, sest väisata võib näiteks kogu perega mõnda fotostuudiot, kus kauneid pilte jäädvustab professionaalne fotograaf. Samuti võid fotograafi omale koju kutsuda või hoopiski teed ise pilte. Alustuseks võiksidki mõelda, mis oleks sinu eelistus.

Kui soovid pilte ise teha, võid häid ideid otsida näiteks Pinterestist. Loo omale koju mõnus jõuluhõnguline atmosfäär, mis piltidel imeliselt mõjuks.

Vali sobiv riietus

Et luua erilist jõulumeeleolu on hea saada perega jutule ning valida kõigile sarnane riietus, näiteks lõbusate piltidega jõulukampsunid. Jõulukampsunid on saadaval erinevate vahvate disainidega, nii et omale meelepärase leiab kindlasti igaüks.  

Muidugi sobivad kaunistuseks ka päkapikumütsid või siis jõulusokid, mis hoiavad ka jalad soojas. Rohkem ideid õige riietuse valimiseks leiad siit:
https://kaup24.ee/et/g/joulupildistamine-perega.

Vali sobiv koht

Pildistamiseks sobivad lisaks siseruumidele ka aiad või lumised metsaalused, mis teevad jõulufotod veelgi omapärasemaks. 

Kui oled sobiva koha pildistamiseks leidnud, siis arvesta alati valgusega. Hea valgus on fotode kvaliteedile olulise tähtsusega. Seetõttu, kui oled valinud õues pildistamise kasuks, siis tee seda kindlasti päevavalges. 

Tubastes tingimustes pildistamisel sobib samuti lasta loovusel lennata ning seda just laste puhul. Laste pildistamine, kui nad on mänguhoos, on vahva ning lähedalt tehtud kaadrid toovad esile iga lapse iseloomu ning hetkeemotsiooni.

Tehke pilte erinevatest nurkadest ja olge loominguline ka pildistamisel. Hea fotosessiooni aluseks on pildistatavate ning fotograafi vaheline usaldus ning lõbus koostöö.

Vali hea kaamera

Jõulupiltide tegemiseks sobib kõige paremini professionaalne fotokaamera, kuid kui sa näiteks teed pilte ise ning sul pole professionaalset kaamerat, siis ära heida meelt, sest tänapäeva telefonid suudavad teha üsnagi kvaliteetseid pilte. Et olla kindlam telefoniga pildistamisel, siis tasuks soetada näiteks telefonistatiiv. Statiivilt on hea teha portreepilte ning pilte interjöörist, seega tasuks see kasutusele võtta. 

Looge meeleolu

Pildistamiseks on oluline luua meeleolu, mis kanduks edasi ka piltidel. Et pildid oleksid emotsionaalsed, siis võiks seda saata mingid tegevused, nagu näiteks ühine lumememme ehitamine metsaaluses, kinkide avamine, nukkude, mänguasjade ja lemmikloomade lisamine fotodele ja kõike muud, mis toob välja tõelised emotsioonid.

Lõbusate tegevustega tõuseb tuju kõigil ning fantastilisi pilte naeratavate nägudega saab olema palju. 

 Jõulupildistamine on meeleolukas ning miks mitte võtta see iga-aastaseks traditsiooniks. Nii saad igal aastal valida uue teema ja ka uue asukoha, kus fotosessiooni läbi viia.

Viimased uudised