Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsevanemana on üks jõulude imelisemaid hetki see, kui järeltulijad leiavad kuuse alt just need asjad, millest nad pool aastat või rohkemgi unistanud on. Siiras rõõm on suurim tänu, mida laps saab pakkuda. Selleks aga, et rõõm omal kohal oleks ja jõulukink pettumust ei valmistaks, on vaja hoolega mõelda, mida kuuse alla panna. Mõnikord teevad lapsed asja lihtsaks, öeldes ise selgelt välja, mida nad ihaldavad või saates jõuluvanale päkapiku abiga soovikirja. Teinekord on aga vaja toetuda vaid üldistele vihjetele ja nõuannetele.

Kingiideed kaks-ühes

Lastekingid peaksid olema lõbusad ja huvitavad, kuid samal ajal võivad need olla ka praktilised. Näiteks tavaline t-särk on kohe kordades toredam, kui rinnaesisel on lapse lemmiksuperkangelane või pilt mõnelt eriti meeldejäävalt pereürituselt.

Keegi ei keela kinkida arvutimängu, kuid selle kõrvale võiks lisada ka mõne meisterdamiskomplekti, lastele suunatud arheoloogi tööriistad või isegi sellised legotükid, mille abil saab ehitada täiesti liikuva ja toimiva sõiduki. Mida rohkem on kingitusel kasutusvaldkondi, seda pikemalt see lõbu pakub.

Valiku mänguasju poistele ja tüdrukutele leiad soodsalt ka Kaup24 e-poest. Vaata veel ideid väiksemate kingituste valimiseks igaühele Kaup24 ostujuhist.

Isetehtud kink on see kõige parem kink

Väiksematele põnnidele võib välja printida nende lemmikkangelaste või raamatutegelaste pilte, mida nad ise värvida saaksid. Lisa juurde mõned kleepsud ja lapsel on lõbu laialt. Vanematele lastele võib kinkida aga isetehtud vautšerid. Olgu seal siis ühekordne „vabastus nõude pesemisest“ või „kinoskäik koos isaga“. Igal juhul on tegu kinkijale odava kingitusega, mis on samas kasulik ja aitab ühiselt kvaliteetaega veeta. Valiku isetehtud kingiideid leiad ka perekooli arutelust.

Lapsele võib väga meeldida ka fotokollaaž, mille ta saab tuppa seinale riputada – plusspunktid, kui kaasad selle valmistamisse ka lapse sõbrad. Ühistegevused, isetehtud kingid või tõesti, õigesti valitud odav kink, on tõenäoliselt alati suurema väärtusega kui kõige uuemad tehnikavidinad.

Koolilaste keeruline maailm

Juba koolis käivale lapsele võib olla keeruline leida õige mänguasi. Võibolla on sel hooajal moes just teatud kingitus? Siis tasub talle võimaluse korral just too kingitus ka hankida, sest kõigil teistel tema klassis see juba on. Siiski võib tema hobidele ja huvidele mõeldes leida kestvama kingituse, mis pakub talle rohkemat kui kuuluvustunne klassikaaslastega.

Miks mitte leida kingituseks lauamäng, kui talle lauamängud meeldivad?

Fotohuvilisele noorele on heaks kingituseks droon. Esialgu võib see olla ka väike ja ainult toas kasutamiseks, et sellega ohutu lendamine selgeks õppida. Väike ja soodne droon mahub iga jõuluvana kingikotti.

Ning kui tal on kevadeks endiselt fotohuvi ja drooni lennutamine selge, võib mõelda järgmise investeeringuna suurema drooni peale, millega saab teha imelisi fotosid kõrgelt ja kaugelt. Fotodrooniks on hea valik tuntud tootja DJI droonid, mudelid Spark või Phantom on alustajale ideaalsed, ent nende hinnaklass on väikesest toadroonist teisest suurusjärgus.

Kaup24 ostusoovitus esimeseks toadrooniks: Soodne droon UGO.

Spordihuviline noor on kindlasti tänulik spordiklubi kinkekaardi eest. Ajaloo-, tehnika- või loodushuvilisele noorele pakub aga tõenäoliselt huvi ajakirja tellimus, mis lubab tal terve aasta oma lemmikvaldkonda süveneda. Või kui laps igatseb just sõpradega aega veeta, siis saada nad mõnda aktiivset tegevust nautima. Koju jõudes saab ta muljeid jagada ja nii saavad ka vanemad sellest tegevusest omamoodi osa.

Jõulude peamine mõte ei ole see, et kuuse all oleks võimalikult suur hunnik kinke. Hoopis olulisemad on läbimõeldud kingid, mis isegi kui väikesed, näitavad lapsele, et tema peale on mõeldud ja tema soove silmas peetud. Ja kõige olulisem on siiski ühiselt koosveedetud aeg, mis meenub veel ka aastaid hiljem.

www.kaup24.ee – leiad kõik, mida vaja.

Viimased uudised