Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

raievanus

Metsaseaduse muutmisega kuusikute raievanuse alandamist sooviv keskkonnaministeerium kutsus keskkonnaorganisatsioonid uuesti plaanitud muudatusi arutama.

„Kahetsusväärselt oleme olukorras, kus kevadel saavutatud kokkuleppest, langetada viljakate boniteediklasside kuusikute raievanust, on keskkonnaorganisatsioonid taganenud ning metsaseaduse muutmise ümber on tekkinud eksitav müra,” ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp.

Praegu peavad raiutavad kuusikud olema minimaalselt 80 aastat vanad, eelnõu kohaselt saaks raiet lubavaks vanuseks olema Ia boniteediklassis 60 aastat ning I boniteediklassis 70 aastat.

Kehtiva metsaseadusega seatud raievanused ei võimalda alati majandusmetsade viljakate boniteediklasside kuusikuid optimaalses eas kasutusse võtta, seetõttu väheneb puistute tootlikkus ning juure- ja tüvemädanike tõttu halveneb puidu kvaliteet.

„Oluline on märkida, et üle 80 protsendi erametsade ning 55 protsendi riigimetsa Ia ja I boniteediklasside kuusikutest, mis raievanuse alandamisel oleksid justkui täiendavalt raieküpsed, on juba praegu võimalik raiuda küpsusdiameetri alusel. Täiendav võimalus raieks tekib metsaregistri andmetel ligi 4200 hektaril ehk vähem kui 0,2 protsendil Eesti metsadest,” lisas Lamp.

Lõunaeestlane

Viimased uudised