Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Jari Sillanpää (vasakul) ja Siim Bahmatšov. Kujutis: Facebook

Narkootikumide kasutamise tõttu koos Soome tangokuninga Jari Sillanpääga kohtu alla antud Võru poiss Siim Bahmatšov ütles ülekuulamisel, et tutvus narkootikumidega Sillanpää kaudu.

Bahmatšov on Sillanpää elukaaslane ja kolis Helsingisse 2015. aastal. Erinevalt Sillanpääst ei nõua prokurör Bahmatšovile vanglakaristust, vaid 30 päevamäära suurust trahvi, vahendab Iltalehti.

Bahmatšov ütles eeluurimise käigus, et tutvus narkootikumidega Sillanpää kaudu. Bahmatšov kuulati üle päev pärast seda, kui nad koos Sillanpääga jäid aasta algul Taimaalt naastes Helsingi-Vantaa lennujaamas metamfetamiiniga vahele.

Bahmatšov rääkis, et on nn kristalli ehk metamfetamiini tarvitanud kolm aastat. Ta hakkas ainet tarvitama Jari kaudu ja nad on seda teinud koos. Kogused on olnud erinevad. Bahmatšov ütles, et seda on nii sisse hingatud kui veeni süstitud.

Bahmatšov ütles, et ostud on olnud vahemikus 1-10 grammi korraga. Kõik on ostetud ühelt isikult ja ainult oma tarbeks. Ainet on kasutatud lisaks Soomele ka välismaal. Ainet on ostnud ja selle eest maksnud Jari.

Bahmatšov on siiski käinud iseseisvalt ainet ära toomas. Ta on käinud Sillanpääga kaasas narkootikumide järel.

Taimaalt naastes leiti Sillanpää asjade hulgast metamfetamiini. Bahmatšov ütles, et tema pakib alati asjad, kuna nii on otstarbekam. Tal polnud aga aimu, kuidas kotike narkoga asjade hulka sattus.

Kommentaarid

Viimased uudised