Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Varstu kooli endine direktor Ale Sprenk koolimaja saalis. Foto: Facebook

Lõunaeestlane on juba kirjutanud sellest, et Võrumaal Rõuge vallas asuva Varstu kooli  direktor vabastati 16. juunil usalduse puudumise tõttu ametist. Ent nüüd on selgunud asjaolud, kuidas see toimus – otse keset lõpuaktust.

Rõuge vallavanem selgitas sellist käitumist asjaoluga, et lõpupidu sai peetud ja oli õige aeg. Usalduse kaotus Sprenki suhtes tulenes aga mitte käimasolevast kohtuasjast seoses lastevastase vägivallaga Krabi koolis, vaid hoopis seoses varalise tehinguga, millega Ale Sprenki juhitav MTÜ Ostium sai omale Krabi koolihoone. Sprenk oli otsuse tegemise ajal Varstu vallavanem ja koolihoone läks kingitusena üle MTÜ-le. KIngitud vara väärtuseks on Rõuge vald hinnanud ligi 711 000 eurot.

„Kui valla esindajad lõpuaktusel koolimajja tulid, siis mõtlesin, et soovivad kooliaasta lõpu puhul head ja toovad preemiakäskkirja,” ütles Sprenk Lõunalehele. „Aga toimus hoopis haarang: mu käest võeti ära kabineti võti, riiulitest kaustad, kaasa viidi mu isiklik arvuti.”

Rõuge vallavalitsus kuulutab lähiajal välja konkursi uue koolijuhi leidmiseks.

Loost kumab läbi sotsialistlik võimupööre Rõuge valla hariduselus, sest valla uus haridusjuht on sotside peasekretäri Kalvi Kõva abikaasa Marju Kõva. Viimane on kohaliku rahva seas tuntud selle poolest, et kasutab abikaasa Riigikogu hüvitise eest liisitud autot samamoodi nagu Mihhail Stalnuhhini naine. Varstu kogenud koolijuht Ale Sprenk aga esindab Eesti-meelset erakonda Isamaa ja sotsialistidele see ei meeldi.

Viimased uudised