Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Südameapteek

Võidupühal, 23.-24. juunil saab kergemate tervisehädade puhul Tartust abii ööapteegist, aadressil Ringtee 60a, mis on avatud hommikul kella seitsmest üheteistkümneni õhtul. 

Jaanipäeval, 24. juunil on suurem osa apteekidest suletud. Tõnismäe Südameapteegi juhataja Külli Teder soovitab ootamatu haigestumise leevendamiseks varuda koju nii külmetuse vastaseid ravimeid, et pidupäev ei jääks külmetuse haigusnähtude varju, kui allergiat leevendavaid preparaate. Ta lisab, et sageli kipuvad pidulised oma võimeid üle hindama, mis põhjustab väiksemaid traumasid ja põletusi. Selliste juhtumite korral leiabki abi apteekidest, kus saadaval põletusevastased ravimid, spreid ja geelid. Lootes pikaks nädalavahetuseks suurepärast ilma, ei tohi unustada ka päikesekaitsevahendeid.

Möödunud aastate jaanipühad näitavad, et pühade ajal on inimestel tavapärasest enam seedehäireid, mida põhjustab rohke rasvane toit ja alkohol. „Rohkem ostetakse ka pohmellivastaseid preparaate, valuvaigisteid, rasestumisvastaseid vahendeid, aga ka plaastreid ja antiseptikume,“ loetleb Südameapteegi proviisor ravimeid, mille tarbimist jaanipühad tõstavad.

Viimased uudised