Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Estmak Capital

Estmak Capital on kehtestanud end liidrina kinnisvaratööstuses tänu oma pühendumusele jätkusuutlikule arengule.

Üle 15-aastase kogemusega ja portfelliga, mis hõlmab üle 180 000 ruutmeetri ehitatud pinda, on Estmak Capital pühendunud kinnisvara loomisele, mis vastab kõrgeimatele disaini ja ehituse standarditele ning seab esile keskkonnasäästlikkuse. See pühendumus avaldub ettevõtte innovaatilistes praktikates, mis muudavad kinnisvara maastikku Balti riikides. Estmak Capitali filosoofia keskmes on energiatõhusate tehnoloogiate, taastuvenergia ja innovaatiliste energialahenduste ning jätkusuutlike ehituspraktikate integreerimine. Ettevõtte projektid, alates elamukompleksidest kuni äriruumideni, on kavandatud keskkonnamõju minimeerimiseks, samal ajal elanike elukvaliteedi parandamiseks. See on seadnud uue standardi piirkondlikule kinnisvaraarendusele, keskendudes tipptasemel innovatsioonidele ja jätkusuutlikele praktikatele.

Jätkusuutlike ehituste sertifikaadid

Estmak Capitali jätkusuutlikkuse strateegia keskendub jätkusuutlike ehituste sertifikaatide hankimisele, millest kõige märkimisväärsem on LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikaat. LEED on ülemaailmselt tunnustatud standard rohelise ehituse jaoks, rõhutades jätkusuutlikku krundi arengut, veesäästu, energiatõhusust, materjalide valikut ja siseruumide keskkonnakvaliteeti. Exploreri büroohoone, üks Estmak Capitali lipulaevaprojekte, illustreerib ettevõtte pühendumist jätkusuutlike ehituspraktikate osas oma LEED Platinum staatusega, mis on LEED sertifitseerimise kõrgeim tase. See on esimene Eestis asuv büroohoone, mis on saavutanud selle tunnustuse.

Hoone on varustatud innovaatiliste kütte- ja ventilatsiooni lahendustega, näiteks võimsa päikese poole ventilatsiooniga ja klaasfassaadiga LED-paneelidega efektiivseks päikesesirmiks. Need omadused suurendavad energiatõhusust ja lisavad hoone esteetilist atraktiivsust. LEED sertifitseerimise eelised ulatuvad kaugemale keskkonnasäästlikkusest. Hoone kasutajatele pakuvad need ehitised paremat õhukvaliteeti, loomulikku valgust ja tervislikumat sisekeskkonda, suurendades tootlikkust ja heaolu. Kinnisvaraarendajatele ja omanikele toob LEED sertifitseerimine sageli kaasa kõrgemad kinnisvara väärtused ja madalamad käituskulud, muutes selle väärtuslikuks investeeringuks nii lühikeses kui ka pikas perspektiivis.

Innovatiivsed Energialahendused

Energiakasutuse juhtimine on Estmak Capitali jätkusuutlikkuse alaste pingutuste veel üks nurgakivi. Ettevõte on olnud energiapuuri kasutamise pioneer, tehnoloogia, mis kasutab geotermilist energiat küttekulude ja keskkonnamõju vähendamiseks. Energiapuurid paigaldatakse sügavale maa alla ja kasutavad stabiilseid temperatuure, et pakkuda tõhusaid kütmis- ja jahutus lahendusi hoonetele. See innovaatiline tehnoloogia rakendati esmakordselt Promenaadi Majade elamukompleksis, muutes selle esimeseks arenduseks Eestis, mis ammutab energiat 20 meetri sügavustest puuridest. Energiapuuride mõju küttekuludele on oluline, võrreldes traditsiooniliste kütteviisidega võimaldab see saavutada säästu 20-30%.

Lisaks vähendab see lähenemine hoone süsinikujalajälge, mis on kooskõlas Estmak Capitali pühendumusega taastuvenergia ja keskkonnasäästlikkuse osas. Estmak Capital juhib ka elektriautode kasutamise edendamist, paigaldades avalikud laadimisjaamad, mis töötavad täielikult taastuvenergial, kõikidesse oma hoonetesse. See algatus toetab elektriautode kasutajate arvu kasvu ja tugevdab ettevõtte pühendumust fossiilkütustest sõltuvuse vähendamisele ja puhta energia lahenduste propageerimisele.

Jätkusuutlik disain ja ehitus

Jätkusuutlikud disaini ja ehituse põhimõtted on Estmak Capitali arendusprotsessi lahutamatu osa. Ettevõte teeb koostööd juhtivate ekspertidega, et integreerida oma projektidesse nutikad ja keskkonnasõbralikud lahendused, tagades, et iga hoone on esteetiliselt meeldiv ja keskkonnasäästlik. Hea näide sellest on Wittenhofi projekt, kaasaegne elamu- ja äripiirkond Tallinna kesklinna lähedal. Wittenhofi projektis on kasutatud uuenduslikku voldikfassaadi, mis ühendab endas tööstusliku esteetika ja funktsionaalsuse. Disainis on prioriteediks seatud energiatõhusus, mugavus ja suurepärased vaated, luues harmoonilise linnakeskkonna, mis sulandub sujuvalt ümbritsevasse piirkonda. Kogukondlikud alad, sealhulgas katuseaedade rohealad, suurendavad projekti atraktiivsust ja jätkusuutlikkust. Teine märkimisväärne projekt on Promenaadi Majad, mis ühendab kaasaegse disaini ja keskkonnateadlikkuse.

Arendus hõlmab kolme eriilmelist struktuuri: Linnamaja, Pere Maja ja Torn. Kõigis hoonetes on kasutusel geotermiline küte ja kesk-ventilatsioonisüsteemid. Need hooned saavutavad klassi-A energiatõhususe, mis näitab Estmak Capitali pühendumust jätkusuutlikule elamisele. Jätkusuutliku disaini eelised ulatuvad nii elanike kui ka keskkonnani. Need hooned pakuvad elanikele tervislikumat elukeskkonda, vähendatud kommunaalkulusid ja suurenenud mugavust. Keskkonnale aitavad jätkusuutlikud disainipraktikad kaasa loodusvarade säilitamisele, heitkoguste vähendamisele ja bioloogilise mitmekesisuse edendamisele.

Tunnustused ja auhinnad

Estmak Capitali pühendumus jätkusuutlikkusele pole jäänud märkamata. Ettevõte on saanud arvukalt auhindu ja tunnustusi oma innovaatiliste ja keskkonnasäästlike projektide eest. Üks olulisemaid tunnustusi on Riia Lāčplēša kvartali nominatsioon Läti BRELF Awards 2022 auhinnale kategoorias “Kõige Ambitsioonikamad Tulevikuplaanid”. See tunnustus toob esile Estmak Capitali projektide mõju Läti kinnisvaraturule ja rõhutab ettevõtte pühendumust ambitsioonikatele ja jätkusuutlikele arendus eesmärkidele.

Estmak Capital oli ka esimene kinnisvaraarendaja Eestis, kes liitus Makeitneutral jätkusuutlikkuse programmiga. Selle algatuse eesmärk on luua süsinikuneutraalne maailm, rajades uusi metsakooslusi. Selle programmi raames istutab ettevõte kümme puud iga renditehingu ja sada puud iga müügitehingu eest, demonstreerides oma aktiivset lähenemist keskkonnahoiule. Explorer’i büroohoone LEED Platinum sertifikaat on veel üks tõend Estmak Capitali juhtpositsioonist jätkusuutlikus kinnisvaras. See prestiižne auhind tunnustab hoone innovatiivset disaini, energiatõhusaid tehnoloogiaid ja üldist panust rohelisema linnakeskkonna loomisele.

Kokkuvõte

Estmak Capitali uuenduslik lähenemine jätkusuutlikkusele muudab kinnisvaratööstust Balti riikides. Oma pühendumusega jätkusuutlikele ehitus sertifikaatidele, uuenduslikele energialahendustele, keskkonnasõbralikele disainiprintsiipidele ja aktiivsele osalemisele jätkusuutlikkuse programmides loob ettevõte kinnisvara, mis pole mitte ainult ilus ja funktsionaalne, vaid ka keskkonnasäästlik. Kuna Estmak Capital jätkab jätkusuutliku arenduse piiride nihutamist, on nende projektid tuleviku kinnisvara eeskujuks. Jätkusuutlikkuse prioriteediks seadmine parandab ettevõtte elanike ja kasutajate elukvaliteeti ning aitab kaasa jätkusuutlikuma ja vastupidavama maailma loomisele.

Viimased uudised