Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

No tšau! Loodan, et te seal Lõuna-Eestis pole oma nina ära külmetanud. Sõbrad Facebookis igatahes ägavad üksteisevõidu, kuidas peab juuli keskel ahju kütma, sest muidu võtab külm ära. Ma esiti ei tahtnud uskudagi, et teil oli vahepeal seal öösel 3-4 kraadi. 

Mina isiklikult olen sellisest ilmast ainult unistanud nüüd mõnda aega. Päris tõsiselt, inimvõimetel on ikka piirid ka. Kui ikka pead nädal aega 36-38 kraadi käes vaevlema, siis hakkad igatsema ladiseva vihma järele ja isegi kananahk ihul näib kauge, kättesaamatu unistusena.

Hispaania on praegu põrgukatel. Juuni lõpus algas pihta ja nüüd tuleb Extremaduras neli päeva järjest 39. 39!!! Mul käis juba 30 kraadiga pea ringi ja ma ajasin Innole peale, et kähku siit minema. Tema aga polnud nõus sest „mõnusast soojast” kuskile minema ja kaebas, et tal ikka veel põskkoopapõletik. Alles siis, kui temperatuuripügalad 36 peale tõusid, hakkas sel sellil endal pea valutama ja ka töövõime langes drastiliselt. Siis oli ka Innole hoobilt selge, et inimvõimetel on piirid. Pakkisime oma asjad seitsme ahvi kiirusega kokku, autole hääled sisse ja minek!

Aga. Inimene plaanib, jumal juhib, või kuidas see oli. Vaevalt olime me sõitnud tunnikese, kui meil läks Portugalis Portalegre linnakeses auto katki. Õnneks teeninduse lähedal! Jube mõelda, et oleks läinud keset kuuma maanteed. 36 kraadiga. No siis oleksime küll vist kõik rabanduse saanud. Aga õnneks läits nii.

Aga. Juba mu ekselukaaslane, portugallane Joao ütles, et portugali automehaanikud ei jaga autoasjandusest mitte tuhkagi. Tema käis oma väikse Fiat Puntoga aastas paarkümmend korda mehaaniku juures ja iga kord pärast seda oli autol mingi uus viga küljes. Tundus, justkui keeranuks mehaanik auto veel enam tuksi. Inno õnneks jagab autodest rohkem kui Joao ja tema oskas seda tuhajuhanist mehaanikut ikka nati õpetada ka. Koos nad selle auto ära remontisid paarisaja euro eest. Mille pidi kinni maksma Inno 😀

No siis saime jälle edasi sõita. Aga. Kuskil kesk-Portugalis tegi Inno lolli peaga auto katuseluugi lahti ja sai päikesepiste. Väikse, aga ikka. Pidin talle siis nati vett pähe valama ja saime jälle edasi sõita. Aga mõtlesime, et konnasööjatemaad selle päiksepistega ikka igaks juhuks vallutama ei hakka ja tulime korraks Portugali rannikule, et Inno saaks natuke puhata.

Siin on 20 kraadi ja täitsa mõnus. Ainult natuke külm tundub. Oleme telgis, sest reis on low budget ja nii on võimalik kõvasti kokku hoida. Isegi kehv öömaja maksab praegu vähemalt 50 eurtsi. Suvi on siin turismihooaeg, mil paljud teenivad oma aastapalga. Aga see-eest on toit jube odav, päevamoona saab Lidlist 10 eurtsiga.

Pikutasime päevakese ookeani ääres ja harjusime külmema ilmaga. Inno on natuke närvis, sest kui ta sai tee peal kuumašoki, siis siin kaebab külmašoki üle. Aga ütleb, et hakkab juba tasapisi harjuma.

Homme põrutame edasi. Hispaania põhjaossa ja sealt edasi konnasööjate maale. Vaatame, kui kaugele jõuame. Püsige lainel!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised