Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänane ilm Põhja-Hispaanias Oviedos

Nonii, igaks juhuks teatan, et päästebrigaadi ei ole ikka vaja saata! Oleme ikka veel Oviedos, kus on täna taevalikult pilves, tibab vihma ja ainult 24 kraadi. Otsustasime siiski selle kuumalaine siin ära passida.

No mitte miski ei pane meid praegu Prantsusmaa poole sõitma, palun vabandust. Bordeaux’s on homme 31 kraadi ja ülehomme juba 39! Teisipäeval 42!!! Peaks ikka peast täitsa põrund olema, kui hakkaks ilma konditsioneerita autos selle palavusega rinda pistma. Ei, jääb ära see värk praegu. Siin Põhja-Hispaanias Oviedos ei tule järgmisel nädalal rohkem kui 28 kraadi, kontrollitud värk.

Aga paistab, et see põrgukuumus jõuab ka Põhjamaadesse. Inno täna vaatas ilmaennustust ja selgus, et Soomes tuleb ka järgmisel nädalal 35 kraadi. Nii et see Lõuna-Euroopa kuumalaine jõuab põhja ka. Ehk isegi Võrru! Nii et olge ettevaatlikud seal 🙂 Kuumus pole naljaasi – Inno sai Extremadura kuuma eest põgenedes isegi väikse päikesepiste ja käitus paar päeva pärast seda väga naljakalt.

Täna uitasime ses mõnusas uduvihmas ringi ja nautisime jahedat ilma, mida me pole kogenud juba mitu kuud. Ülimõnus oli. Jõime kultuurimaja välikohvikus kohvi ja sõime tapast. Mis te arvate, palju läks? Kaks kohvi, üks õlu, üks väike taldrikutäis kartuleid ja lõik tortillat? Ma pakkusin kümme eurot, kui Inno küsis, ja pidin pikali kukkuma, kui ta õige hinna ütles. Kolm eurot kokku! Imehinnad siin Hispaanias.

Roosi aga sai jälle mänguväljakul mängida. Seal oli üks tore hispaania poisike, kellega nad kohe ühise keele leidsid ja teineteist taga ajama hakkasid. Lastel läheb see kuidagi nii lihtsasti, isegi kui räägitakse erinevates keeltes. Hispaania poiss ütles „vamos” ja Roosi ütles „let’s go” (ta oskab inglise keelt), aga aru said nad üksteisest suurepäraselt.

Inno hakkab ka reisiväsimusest üle saama ja oli täna juba väga reipas tujus. Enne rikkus ta tuju mõte sellest, kuidas peab hakkama läbi palava Prantsusmaa kuumaga võidu kihutama, aga nüüd, kus seda hirmu enam pole, on ta palju rahulikum ja rõõmsam. Elus on üldse nii, et kõige mõistlikum on teha seda, mis tundub kõige loomulikum. Ja kuuma ilmaga ei ole kuidagi loomulik umbses autos istuda ja kuhugile kihutada. Nii võib lausa kuumarabanduse saada nagu nüüd ühe Ameerika sportlasega juhtus.

Aga ärge muretsege, me tuleme kindlasti. Kui mitte nüüd, siis… septembris 😀

IRJA TÄHISMAA

 

Kommentaarid

Viimased uudised