Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui te, head sõbrad, arvate, et Lõuna-Euroopas lõõskab igal pool päike ja on palav, siis mul on teile hea uudis: Portugali Atlandi serval asuvas ookeaniäärses linnakeses nimega Peniche on praegu 21 kraadi. Päris tõsiselt; vaadake ilmaportaalist järgi, kui mind ei usu. Ja kuni augusti lõpuni ongi 19-22, kõrgemale ei tõuse. Ööd on mõnusalt soojad, 17-19 kraadi. 

Nii et kui teil Eesti kuumapõrgust villand saab ja te tahate jahedust, siis ärge trügige kuuma kätte, kus teil tuleb võistelda tuhandete turistide ja salakavalate öömajapakkujatega, kes on praegu, turismi tipphooajal, valmis välja raputama teist viimasedki pennid, vaid tulge Peniche’i ja telkige. Öö siinses kämpingus maksab ainult 11 eurot (kaks täiskasvanut, kaks last ning auto), ilma laste ja autota on veel odavam. Tingimused on head, ainult WC-paber tuleb endal kaasa võtta ja seep ka 😀 Peniche asub Lissaboni lähedal, nii et teil tarvitseb vaid lennukiga Lissaboni lennata ning sealt saab juba bussi või rongiga Peniche’i.

Kuulsin, et Võrus on täna päikese käes +45 ja seda hirmsat kuuma jätkub veel homseks päevaks. Aga õnneks pärast seda läheb ilm jälle normaalseks, 19 kraadi peale, ja see on väga tore. Kui Euroopas ka nati jahedamaks läheb, saame meiegi kodutee jalge alla võtta ning rõõmustav on teada, et meid ei oota siis ees põrgupalav Lõuna-Eesti, vaid mõnus sügisene jahedus.

Okei, ilmselt peaksin nüüd midagi ütlema ka neile, kes just kuuma kätte tahavad. Kus on siin praegu kõige kuumem? Hmm, siis peaksite tulema Hispaaniasse Extremadurasse, kus on praegu küll „ainult” 27. aga juba nädala pärast 34 ja rohkem 🙂 Miks on Extremadura veel hea? Extremadura on odav, sest see on sisemaa ja erinevalt rannikust, kus küsitakse praegu öömaja eest hingehindu, saab seal, mõnes väikses linnakeses, üürida praegu endale terve maamajakese 400-500 euro eest kuus. Palavuselembile ideaalne 🙂

Nüüd aga kohtumiseni ja uus reisikiri juba teele asudes! Püsige ikka lainel!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised