Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iisraelis, kus hakkasid massiliselt koroonasse haigestuma ja surema kahe vaktsiinidoosiga inimesed, nõutakse nüüd kolme vaktsiinidoosi. Ühtlasi muutus Iisraelis vaktsineerituse definitsioon, mis tähendab nüüd kolme doosi.

See tähendab, et need, kel pole kolme doosi, ei pääse lihtsustatud korras reisima, sööma ja muid asju tegema. Iisraeli roheline koroonapass nõuab nüüd kolme doosi, vahendab Wall Street Journal.

Iisraelis läbi viidud uuringust selgus, et kolmas doos aitab oluliselt vähendada raskete haigusjuhtumite ja nakatumiste arvu.

Iisraeli terviseametnikud veel ei tea, kas pärast kolmandat doosi on vaja veel neljandaid ja viiendaid doose. Praegu on eesmärk võimalikult kiiresti vaktsineerida võimalikult palju inimesi kolmanda doosiga. Kolmas doos antakse kõigile vähemalt 12 aasta vanustele.

Teistes riikides hakatakse kolmandaid doose andma lähiajal. USA-s hakatakse kolmandaid doose andma ilmselt septembri keskpaigas ja seda neile, kellel on viimasest doosist möödas 6 kuud, mitte 8 kuud, nagu algselt välja pakuti.

Pärast Iisraeli peaministri Naftali Bennettiga kohtumist pakkus president Joe Biden, et USA-s võidakse vaktsineerida inimesi kolmanda doosiga 5 kuud pärast teist doosi. Vaktsiinifirmade info kohaselt aitab kolmas doos edukalt vähendada raskete haigusjuhtude arvu.

Iisrael on üks vaktsineeritumaid riike maailmas. 78 protsenti üle 12-aastastest on saanud kaks vaktsiinidoosi. Kolmas doos on oluline, kuna Iisraelis tehtud uuringute järgi on hakanud varasemate dooside mõju kaduma.

Vaatamata ülisuurele vaktsineeritusele on Iisraelis praegu maailma kõige kõrgem koroonaga nakatumiste tase. Samuti kasvab kiiresti koroonapatsientide arv haiglates ja koroonasurmade arv. Iisraeli peaminister Bennett ütles, et kõige ohtlikumas olukorras on praegu need, kes on saanud kaks vaktsiinidoosi, aga mitte kolmandat. Kahe doosiga inimesed arvasid, et on kaitstud, aga tegelikult ei olnud.

Iisraeli statistikast tuleb välja, et raskesti haigestuvad põhiliselt kahe doosiga patsiendid.

Viimased uudised