Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Haiguse läbipõdemine andis 27 korda parema immuunsuse koroona vastu kui kaks Pfizeri vaktsiinidoosi, selgub värskest Iisraelis läbi viidud uuringust.

Lisaks andis haiguse läbipõdemine koroona vastu palju pikema immuunsuse kui vaktsiinid. Maccabi tervisekeskuse poolt läbi viidud uuringus võrreldi veebruari lõpu seisuga neid, kes olid vaktsineeritud kahe vaktsiinidoosiga ning neid, kes olid samal ajal haigust põdenud, vahendab Times of Israel.

Uuringus võeti aluseks 46 035 isikut, kes olid koroonahaigust põdenud ning samapalju isikuid, keda oli kahe doosiga vaktsineeritud.

Isikud keda oli vaktsineeritud, haigestusid Delta variandiga 6 korda tõenäolisemalt kui need, kes olid haiguse varem läbi põdenud.

Uuring on avaldatud, aga seda pole veel retseneeritud. Tegemist on omas vallas seni suurima uuringuga. Uuringus pole arvestatud kolmandaid vaktsiinidoose, mida praegu Iisraelis aktiivselt antakse. Samas omab uuring suurt tähendust ülejäänud maailma jaoks, kus ollakse veel kahe vaktsiinidoosi juures.

Asjatundjad samas rõhutavad, et uuring ei tähenda seda, et inimesed peaksid nüüd vägisi end koroonaga nakatama, et saavutada paremat immuunsust. Nagu iga haigusega, on vaktsiini võtmine ohutum kui haiguse läbipõdemine.

Uuringust tuleb välja, et vaktsineeritud isikute puhul oli 748 nakatumist koroonaga, samas kui haiguse läbipõdenute hulgas oli uuesti nakatumisi vaid 108. Vaktsineeritud inimesed haigestusid uuesti 7 korda suurema tõenäosusega ja 6,7 korda tõenäolisemalt sattusid koroonaga haiglasse kui need, kes olid haiguse läbi põdenud.

Lisaks tuli uuringust välja, et Delta viirusega nakatumine ja haigestumine oli vaktsineeritud isikutel 27 korda tõenäolisem kui neil, kes olid haiguse läbi põdenud.

Uuringust selgus, et eriti hästi olid kaitstud need, kes olid haigust põdenud ja siis lasknud end vaktsineerida ühe doosiga.

Praegu pole aga teada, millise kaitse annab koroona vastu kolmas doos, mida praegu inimestele manustatakse.

Viimased uudised