Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iga aasta alguses arvutatakse uuesti pensionifondide tasude koefitsient. Kuna fondide mahud kasvavad, siis II samba pensionifondi valitsemistasud vähenevad. Uued, madalamad tasumäärad jõustuvad 1. veebruarist.

Keskmine II samba valitsemistasu väheneb seniselt 1,22 protsendilt 1,08 protsendini. Prognooside kohaselt võib järgmine aasta langeda keskmine tasumäär alla 1 protsendi ning langustrend jätkub ka edaspidi.

Keskmine valitsemistasu fondivalitsejate lõikes on Swedbankil 0,88, SEB-l 1,1, LHV-l 1,26 ja Nordeal 1,44 protsenti. Võrdluseks, et 2011. aastal oli keskmine fondide valitsemistasu 1,5 protsenti.

„Üldise tasumäärade languse kõrval tasub pensionikogujatel tähele panna, et viimase poole aasta jooksul on fondivalitsejad turule toonud senisest märksa madalamate tasudega pensionifondid,” ütles rahandusminister Sven Sester (pildil).

Fondivalitsejad on turule tulnud uute passiivselt juhitud indeksfondidega, mille tasumäärad on oluliselt madalamad võrreldes aktiivselt juhitud aktsiafondidega. Indeksfondide valitsemistasu on Swedbankil 0,49, LHV-l 0,39 ja SEB-l 0,49 protsenti.

Lõunaeestlane

Viimased uudised